munkaerőhiány

A részmunkaidősök jelenthetik a munkaerő-tartalékot

2018.07.15.

Nagyobb figyelmet kellene fordítani a szakképzettség előtt álló fiatalok megszólítására - hangsúlyozta Szalai Piroska. A Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány kuratóriumi elnöke az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában elmondta: a munkáltatók a fiatalok, az idősebbek és a kisgyermekesek között találhatnak könnyebben munkaerőt, mivel a 25 és 54 év közötti korcsoportok jelentős részében teljes a foglalkoztatottság.

A szakértőt annak kapcsán kérdezték, hogy sok ágazatban hiányzik a szakképzett munkaerő. Szalai Piroska elmondta: Magyarországon a 15-24 éves korcsoportban még mindig kevesebben dolgoznak, mint sok más uniós országban. Mindössze 2,1 százaléknyi azon fiatalok aránya, akik képzés mellett dolgoznak, pedig jó "tartalékot" jelenthetnének az ágazatokban - jegyezte meg.

A szakember elmondta: ezek a fiatalok részmunkaidőben, illetve eltérő munkarendben tudnának dolgozni. Ezért a munkaadóknak nem csak heti 40 órás munkaerőt kellene keresniük, hanem meglévő foglalkoztatottjaik átcsoportosításával, fejlesztésekkel, az egyedi munkaidőbeosztás lehetőségével a fiatalokat és az időseket is be kellene vonniuk a munkatevékenységbe.

Úgy vélte, különböző, a magyar munkaerőpiacra szabott modellek kidolgozásával segíthető a rugalmas foglalkoztatás elterjesztése. Ezek a modellek segíthetnék a még mindig nagyszámú inaktív csoport bevonását a foglalkoztatásba, ezzel segítve a munkaerőhiány kezelését.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.17
Megkezdte első sorozatgyártású elektromos légi taxijának tesztrepüléseit az amerikai Joby Aviation....
2026.03.17
 Végleges: miután a Lada német importőre fizetésképtelenné vált, most végleg beszüntette működését....
2026.03.17
A használtautó-vásárlás sokak számára komoly pénzügyi döntést jelent, ugyanakkor jelentős....
2026.03.17
Már idén életbe lép az új rendszer. ..
2026.03.17
Mintegy 15 ezer ember nem használt biztonsági övet a március 9. és 15. között zajlott országos....
2026.03.17
Az autonóm járművek körüli vita új szintre lépett: a technológiai verseny helyét egyre inkább a....
2026.03.17
Nem kicsit szegte meg a szabályokat egy járműszerelvény vezetője. ..
2026.03.17
A kihívásokkal teli piaci környezet ellenére az Audi Hungaria jó teljesítményt ért el 2025-ben,....
2026.03.17
Végső tesztfázisába ért az a japán kormányzati projekt, amely az önvezető technológiák logisztikai....
2026.03.17
A rendszer képességeit a Honda új demonstrációs laboratóriumában, a németországi Offenbachban....