Nico Rosberg

Rosberg segíti Bottas beilleszkedését a Mercedesnél

2017.02.14.

A visszavonult Forma-1-es világbajnok Nico Rosberg kijelentette, szívesen segít Valtteri Bottasnak, hogy minél jobban beilleszkedjen a Mercedes csapatnál.

"Bottas megkérdezte, beszélhetünk-e a közeljövőben. Nagyon örülök, hogy megkeresett, és természetesen igennel válaszoltam. Maximálisan semleges maradok, Lewis Hamilton titkait például biztosan nem árulom el, de segíteni szeretnék neki" - mondta a vb-címvédő Rosberg, aki az előző idény végén váratlanul bejelentette visszavonulását.

A 31 éves német versenyző közölte, utódjának nem lesz könnyű dolga a háromszoros világbajnok Hamilton mellett. "Nagy kihívás előtt áll, hiszen új csapatba érkezik, amelyben Lewis már évek óta szerepel, ráadásul szabályváltozások is lesznek idén. Lewis az egyik legjobb pilóta, kiválóan vezet, ugyanakkor Valtteri rendkívül tehetséges. Remek eredményeket érhet el, ha jó autót adnak neki" - fogalmazott.

Forrás: 
MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.07
Decemberben forgalomba állt a százezredik tisztán elektromos gépkocsi, a tavalyi év végéig 101 534....
2026.01.07
Öt vármegyére is féláron, vagy még olcsóbban vehető meg az éves autópályamatrica, de 2026 más....
2026.01.07
A BMW Group a 2026-os Szórakoztató Elektronikai Kiállítás (CES – Consumer Electronics Show)....
2026.01.07
Svédország már nem csak figyeli az időjárást, hanem az autókon keresztül vizsgálja az utakat: a....
2026.01.07
2025-ben a magyar személyautó piac jelentős növekedést mutatott, az év során 129 440....
2026.01.07
A havazás miatt a szlovén hatóságok kedd este ideiglenesen lezárták a kamionforgalom elől a magyar-....
2026.01.07
A munkanélküliek száma Ausztriában 2025 végén is tovább emelkedett. A Munkaügyi Minisztérium által....
2026.01.07
Az autósoknál a Forddal versenyző amerikai Mitch Guthrie, Kellon Walch páros nyerte a Dakar-rali....
2026.01.07
Szöveges és térképes figyelmeztető előrejelzést adott ki hófúvás és havazás miatt Magyarország....
2026.01.06
Tovább korszerűsödik a főváros autóbuszflottája: január 5-től az ArrivaBus Kft. üzemeltetésében....