superbike

Superbike-vb - Bódis Richárd "csodát tett" a Lausitzringen

2016.09.20.

- Az utolsó helyről rajtolva lett ötödik a Superbike-világbajnokság betétsorozatának, a European Junior Cupnak a németországi futamán Bódis Richárd, a H-Moto Team gyorsaságimotorosa, aki így versenyben maradt az összetett pontverseny harmadik helyéért.

A 20 éves magyar pilóta csapatának hétfői tájékoztatása szerint Bódisnak azért kellett az utolsó helyről rajtolnia a Lausitzringen, mert az előző hétvégén a versenybírák túl agresszívnak ítélték a stílusát, s ezzel a büntetéssel sújtották. A fiatal motoros a szabadedzésen a második legjobb köridőt érte el, majd az időmérőn csak egy kört teljesített, tekintettel a rajtbüntetésére.


A váltakozóan esős és napos versenyen aztán a 28. pozícióból induló Bódis már az első kör végén 11. volt, majd tovább javított, s csak kevés hiányzott neki ahhoz, hogy negyedikként intsék le. Bódis a mostani ötödik helyének köszönhetően csak 16 ponttal van lemaradva a második helyezettől az összetett pontversenyben, s ezt még lesz esélye ledolgozni a szezonból hátra lévő három futamon.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.19
A BME egyetemistái mindig élen jártak repülésben, autóépítésben, most még magasabbra törnek. ..
2026.08.19
A MINI tisztán elektromos modellekkel lép be a pakisztáni piacra, miközben hosszú hiátust követően....
2026.08.19
Na, de mi jön helyettük?   ..
2026.08.19
Történetileg nézve, bizonyos Blue Oval modellek különleges, újabb vagy magasabb kategóriájú....
2026.08.19
A Széchenyi István Egyetem közösségi összefogást kezdeményezett a volt vagongyári Rába Étteremben....
2026.08.19
A vezetési élmény sok autórajongó számára nem pusztán a teljesítményről szól. Fontos a közvetlen....
2026.08.19
Csak egy aláírás választja el a világ legnépszerűbb szabadidőjárművét attól, hogy megduplázza....
2026.08.19
Összeütközött öt gépkocsi, köztük egy lovakat szállító teherautó, az M1-es autópálya Hegyeshalom....
2026.08.19
Különleges jubileumi együttműködéssel rukkolt elő a Mercedes-Benz és a svájci IWC Schaffhausen....
2026.08.19
Az első félévet megúszta szárazon a Forma–1 mezőnye. A hétvégén Zandvoortban jöhet az első idei....