szakmai képzés

Szimulátorokat, VR-technológiát vetnek be a közlekedésieknél

2021.02.07.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) által elindított programban korszerű informatikai eszközökkel felszerelt, komplex közlekedési képzési és vizsgacentrumot alakítanak ki - közölte a tárca az MTI-vel.

A 7 milliárd forintos keretösszegű projektnek köszönhetően első körben az ágazat 8000 dolgozója részesül oktatásban - írták.

A program a szektor sajátosságaihoz igazodó, kompetencia alapú képzési kínálattal és egyedi készségfelmérési módszertannal ösztönzi a munkavállalók eredményes továbbképzését. Az egységes, fenntartható felnőttképzési rendszer dolgozóik fejlesztésével erősíti a résztvevő cégek munkaerő-megtartási képességét - fogalmaztak.

A projektben a közlekedési vállalatok 8000 munkavállalójának készségfelmérése és képzése valósul meg.

Kiemelték, a szükségleteknek megfelelő, versenyképes és naprakész tudás biztosítása érdekében elsőként a munkáltatói igényeket térképezik fel. A foglalkoztatottak képzettségi szintjéhez alkalmazkodó oktatási paletta és szolgáltatási csomag részeként harmincféle szakmai készség fejlesztésére készülnek képzési programok. A projektben hangsúlyos szerepet kapnak a működést támogató informatikai fejlesztések és eszközvásárlás.

A közleményben idézték Mosóczi László közlekedéspolitikáért felelős államtitkárt, aki elmondta: "A közlekedési képzési és vizsgacentrum korszerű felnőttképzési módszertannal és infrastruktúrával várja majd a tanulni vágyókat. A VR technológiára, szimulátorokra épülő virtuális tanulási térben fejleszthetők a gyakorlati készségek, a mobil képzési helyszín pedig az ország minden részében élők számára azonos lehetőségeket teremt. A 7 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásból megvalósuló közlekedési projekt más ágazatok hasonló programjai számára is mintául szolgálhat."

Pölöskei Gáborné szakképzésért felelős helyettes államtitkár hangsúlyozta: "a kormány kiemelt célja, hogy a felnőttek - és közülük leginkább az alacsonyabb iskolai végzettséggel rendelkezők - minél nagyobb arányban vegyenek részt formális oktatásban és képzésben. A program a közlekedési ágazatban dolgozókat munkáltatóik számára is hasznos ismeretek, készségek és kompetenciák megszerzéséhez segíti hozzá. A csatlakozás lehetősége nyitva áll az engedéllyel rendelkező felnőttképző intézmények és a szakképzésben oktatók, tanulók előtt."

A képzések akár már 2021 második felében elindulhatnak - közölték. A GINOP-6.1.9-18 Közlekedési ágazati képző központ kialakítása c. projektet a KTI Közlekedéstudományi Intézet Nonprofit Kft. és a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal konzorciuma valósítja meg. További információk, regisztrációs felület és folyamatosan bővülő képzési jegyzék érhető el a program honlapján - jelezték.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.18
Hatezer pályázó már pénzénél van, megemelt kerettel április közepéig fut a vállalati e-autó....
2026.02.18
Kínai kutatók áttörést értek el a szilárdtest lítiumakkumulátorok egyik legkritikusabb területén, a....
2026.02.18
A szlovák kormány szerda délelőtti ülésén úgy döntött, a stratégiai tartalékaiból 250 ezer tonna....
2026.02.18
A hidrogéntechnológia egyre fontosabb szerepet tölt be az energiaátmenetben, különösen a megújuló....
2026.02.18
A NiT Hungary a legfrissebb ágazati elemzés, a DigiLog Consulting KFX jelentése alapján felhívja a....
2026.02.18
Az MGS5 EV bekerült Európa egyik legfontosabb autós megmérettetésének döntőjébe, és idén a közönség....
2026.02.18
Alapfelszereltségként hirdetett, havi fizetős szolgáltatások.     ..
2026.02.18
Ma ünnepeljük vállalatunk 33. születésnapját – több mint három évtizednyi innováció, fejlődés és....
2026.02.18
A zalaegerszegi ZalaZone járműipari tesztpálya ma már nemcsak ipari fejlesztések, hanem....
2026.02.18
A használt autók továbbra is kulcsszerepet játszanak Szlovákiában, mivel az új járművek sok vásárló....