baleset

Több mint húsz autó ütközött össze a ködben, négyen meghaltak

2016.11.05.

Legalább húsz gépjármű - köztük két mikrobusz - ütközött egymásnak a sűrű ködben a romániai A2-es autópályán szombaton, négy ember meghalt, a sebesültek száma meghaladja a harmincat.

A karambol - eddig tisztázatlan okokból - a Bukarestet a tengerparttal összekötő sztráda 67-es kilométerszelvényénél, Lehliu térségében történt, a Konstanca felé vezető oldalon. A Calarasi megyei katasztrófavédelem (ISU) vörös riasztást adott ki, ami lehetővé teszi, hogy három megye - Calarasi, Bukarest és Konstanca - valamennyi bevethető rohammentőjét és tűzoltóegységét a térségbe irányítsák. Kilenc ember kiszabadításához feszítő-vágót kellett igénybe venni.     

A baleset helyszínére küldték a ISU egy mobil-kórházát, a SMURD rohammentő-szolgálat mentőhelikoptereit azonban - éppen a balesetet is okozó sűrű köd miatt - nem lehetett bevetni.     

A sérülteket egyelőre a legközelebbi - Calarasi, Slobozia és Fetesti - kórházakba szállították. A forgalmat a mentés és helyszínelés idejére a 64-es kilométerszelvénynél a Lehliu Gara - Drajna szakaszon a DN3A országútra terelik. 

MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.30
A legtöbb autós még nem hallott a zónás architektúráról, pedig a szakértők szerint ez lehet az....
2026.06.30
A Neue Klasse formanyelv szerint rajzolták meg a nagy SUV-ot, amelynek villanyos kivitele, az iX5....
2026.06.30
Gyorsan észlelte és kihasználta az EU által hagyott kiskaput a legtöbb kínai gyártó. Most az olcsó....
2026.06.30
Így profitál egymásból az AUDI AG logisztikai részlege és a Formula–1 projekt: Dieter Braun, az....
2026.06.30
Az Audi Hungaria a mai napon rendezte meg a „Tanulóink az élvonalban – Beste Auszubildende 2026”....
2026.06.30
Még tart a szupergazdagok lendülete, úgy veszik a luxusautókat a magyarok, mintha nem lenne holnap....
2026.06.30
A Toyota Yaris sofőrje túl nagyot rántott a kormányon, ezért elvesztette az uralmát a járműve....
2026.06.30
Bár a globális autóipar 2025-ben még négy százalékkal bővült, az idén a költségnyomás, a....
2026.06.30
Az országos tisztifőorvos a tartós és fokozódó hőség miatt június 27-én éjféltől hőségriasztást....
2026.06.30
Az Európai Unió Tanácsa rendeletet fogadott el a járművek tervezésére és a már működésképtelen....