bicikli

Tour de Hongrie - Az UCI ellenőre elégedett a rendezéssel

2015.08.11.

Laurent Idelot, a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) ellenőre szerint a vasárnap véget ért Tour de Hongrie biztonságos és szabályos volt.

A francia sportdiplomata - akinek következő feladata a jövő szombaton kezdődő Vuelta a Espana ellenőrzése lesz - a szervezőknek adott interjújában azt nyilatkozta, számára a legnagyobb öröm az, ha tanácsaival segíteni tud, és elmondása szerint "Magyarországon a szervezők, a közreműködők és a versenybírók is nyitottak voltak erre". Idelot kifejtette, vannak olyan versenyek, amelyekről csak a munka emlékét viszi magával, de a "Tour de Hongrie más volt, úgy érzem, ez az ország és ez az esemény a szívemben marad" - tette hozzá.

Az idén 90 esztendős Tour de Hongrie - amelyet hétéves szünet után rendeztek meg újra - olimpiai kvalifikációs kerékpárverseny nemzetközi mezőnye hat nap alatt 700 kilométert tett meg a szombathelyi rajttól a Budai Várban rendezett befutóig, a 96 fős mezőnyből 75-en tekerték végig a teljes távot. Összetettben a luxemburgi Tom Thill diadalmaskodott a szlovén Andi Bajc és az új-zélandi James Early előtt. Thill a Tour de Hongrie történetének első luxemburgi győztese lett.

A legeredményesebb magyar versenyző, Lovassy Krisztián a Tour de Hongrie kerékpáros körverseny eredményhirdetésén Budapesten 2015. augusztus 9-én. Jobbra Szalay-Bobrovniczky Alexandra, a humán területért felelős főpolgármester-helyettes, balra Eisenkrammer Károly, a verseny főszervezője. Az idén 90 esztendős Tour de Hongrie-n - amelyet hétéves szünet után rendeztek meg újra - hat nap alatt 700,2 kilométert tett meg a nemzetközi mezőny. Fotó: Szigetváry Zsolt/MTI

A végelszámolásnál Lovassy Krisztián lett a legjobb magyar (8.), rajta kívül Kusztor Péter (11.), Vígh Zoltán (13.), Ábrók Norbert (18.), Rózsa Balázs (19.) és Filutás Viktor (20.) tudott bekerülni az első húsz közé.

Forrás: MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.12
Folyamatos növekedésben a Renault, azonban más globális piacokra is figyelnie kell, ha tovább....
2026.03.12
Június végéig négy új Gripen vadászgép érkezik a kecskeméti légibázisra - jelentette be Vargha....
2026.03.12
Szöveges és térképes figyelmeztető előrejelzést adott ki Magyarország területére 2026. 03. 12.....
2026.03.11
Áradnak a vélemények az új KRESZ módosításról, hiszen sok olyan változás léphet életbe, ami markáns....
2026.03.11
A legendás öthengeres motor 50 éves jubileumát ünnepli az Audi Sport, aminek tiszteletére egy....
2026.03.11
Douglas Arrighi Pereira lett az Automobili Lamborghini humánerőforrás-vezetője – írja honlapján a....
2026.03.11
Jelentkezett a rendőrségen az a 62 éves férfi, akit a hatóságok kapcsolatba hoztak a kedden....
2026.03.11
A Datahouse adatai szerint januárban és februárban 12 ezer 568 új személygépkocsit és....
2026.03.11
Második egymást követő évben a Toyota lett a legjobb autómárka a YouGov Best Brand Rankingben, és....
2026.03.11
Az Audi Hungaria újabb jelentős mérföldkőhöz érkezett: a győri gyárban legyártották a 10....