pályamatrica

Túl az 1 millió darab éves matricán

2019.01.30.

Január utolsó hetében több mint 1 millió darab éves – országos és megyei – e-matrica talált gazdára. A megyei matrica továbbra is a szezon slágerterméke, ugyanakkor a drágább országos matricából idén sokkal többet vesznek az autósok.

 

Az elmúlt esztendők tapasztalatai azt mutatják, hogy az egész évben eladott éves jogosultságok körülbelül felét ebben az időszakban, január végéig vásárolják meg az autósok.

A Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. eddig mintegy 290 ezer darab éves országos és 790 ezer éves megyei matricát adott el. „Továbbra is a megyei matrica az idény slágerterméke, de egyre többen vásárolják a hosszabb utazásra lehetőséget adó országos változatot. Megyei matricából 2 százalékkal, az országosból 9 százalékkal többet adtunk el, mint az előző szezonban” – közölte Bartal Tamás, a NÚSZ Zrt. vezérigazgatója.   

A NÚSZ Zrt. a matricák gyors megvásárlásához az https://ematrica.nemzetiutdij.hu/ oldalt ajánlja. Ez az egyetlen olyan elektronikus felület, ahol csak a matrica árát kell megfizetni a vásárláskor. Máshol a felszámolt kényelmi díj több száz, esetenként akár több ezer forintra is rúghat. 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.09
Bár a magyar mondás szerint senki sem lehet próféta a saját hazájában, a német tulajdonban levő....
2026.02.09
A közelmúltban egy középmotoros sportautó világpremierjét irányozta elő Tojoda Akio, a Toyota....
2026.02.09
A hatékony, gazdaságos hőenergia-tárolással, -továbbítással és -felhasználással foglalkozó magyar....
2026.02.09
Az „okos város” kifejezés gyakran futurisztikus technológiákat idéz, miközben a legnagyobb városi....
2026.02.09
Járókelőket inzultált és autók abroncsát szúrta ki - írja a police.hu. ..
2026.02.09
Európában nem a megoldások hiányoznak, hanem a rendszer. Évente közel húszezren halnak meg az EU....
2026.02.09
Az ír fapados versenybe száll a Wizz Air-el és június 2-től szeptember 29-ig heti 3 járatot (....
2026.02.09
Örömmel fogadtuk Spanyolország budapesti nagykövetét és delegációját vállalatunknál, az Audi....
2026.02.09
A győri Széchenyi István Egyetem adott otthont nemrég a First LEGO League nemzetközi robotikai....
2026.02.09
Ausztria jelentős változásra készül a városi közlekedés szabályozásában, amely a külföldi autósokat....