Guinness Rekordok Könyve

Új Guinness-rekordot állítottak fel autótolásban

2020.12.31.

Az egy mérföldes autótolás során az új rekorder maximális sebessége elérte a 10,4 kilométer/órát – írja a morot.ru orosz autós szakportál.

Mérföldkőnek számító autótolási világrekord született Finnországban. Jussi Kallioniemi helyi informatikai szakember a 2,1 tonnás Saabját 1609,34 méterre tolta el 13 perc 26 másodperc alatt, mintegy két perccel megdöntve a korábbi rekordot.

A rekord felállításához a 47 éves Kallioniemi saját autóját, egy 2006-os Saab 9-7x-et választotta, amelynek Röhkö becenevet adta, mivel a jármű nagyjából ezt a hangot adja ki indításkor.

A korábbi rekord 11 évet élt meg. Azt a horvát Mario Mlinarics aki 1,9 tonnás autóját 15 perc 21 másodperc alatt tolta el egy mérföldes távolságra.

Kallioniemi a tolási folyamatot összetett, sok tényezőből álló "puzzle"-nak nevezi. Elmondása szerint nem a nyers erő segített a Guinness Rekordok Könyve kerülni, hanem a rendszeres edzés, amely megtanította energiái helyes beosztására.

Az új finn csúcstartó megjegyezte, hogy a rekordteljesítmény elérésének csak két módja van: vagy növelni saját erejét, vagy csökkenteni a jármű ellenállást. Ez utóbbi probléma megoldása érdekében az autót alacsony gördülési ellenállású Nokian Hakkapeliitta R3 SUV gumiabroncsokkal szerelte fel, ami sokkal könnyebbé tette a tolást.

A rekordkísérlet egy mérföldje alatt a szakértők egy speciális érzékelőkkel ellátott intelligens Myontec Oy viselet segítségével figyelték a sportember izomfeszültségét. Ezek szerint Kallioniemi az izmait a maximális teljesítmény idején is maximum 40 százalékig terhelte, a pulzusa ilyenkor elérte a 164 ütést percenként. A maga előtt tolt autó maximális sebessége 10,4 kilométer/óra volt.

Figyelemre méltó, hogy korábban a finnek súlyos hátproblémái voltak. A rehabilitációs időszak alatt jutott eszébe az autótolás ötlete.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!  

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.02
Energiatakarékossági intézkedéseket vezetett be a Magyar Közút Nonprofit Zrt., ügyelve arra, hogy a....
2026.08.01
Egy új autó fejlesztése ma már nem feltétlenül a prototípus-műhelyben kezdődik, hanem egy virtuális....
2026.08.01
Hajmeresztő futamon a győzelemért harcolva lett második a One Magyarország által szponzorált Molnár....
2026.08.01
A Fiat most a Z generáció meghódítására összpontosít.   ..
2026.08.01
A Lexus szerint a jövő autóreklámja már nem reklám, hanem történet. A figyelemért már nem harminc....
2026.08.01
A június közepén megrendezett párizsi Eurosatory kiállításon mutatkozott be az egyre „zöldebb”....
2026.08.01
Péntek hajnaltól szünetel a 2,5 tonna össztömeget meghaladó járművek szállítása a Mohács-Újmohács....
2026.08.01
Második félidejébe lép a Molnárt Martint is soraiban tudó brit Forma–3-as bajnokság – hivatalos....
2026.08.01
Nagy-Britanniában egységesítenék a rendőrautók kék villogóit, mert jelenleg 43 eltérő megoldás van....
2026.08.01
A hirtelen lezúduló eső sem zavarta meg az Ingrassiával újra összeállt kilencszeres világbajnokot,....