Toyota

Új luxushajót készített a Toyota

2014.10.14.

A Ponam-31 hivatalos leírás szerint sport célú cirkáló, motorjai a Land Cruiserből származnak.

Nem sokan tudják, de a Toyota már 1997 óta készít hajókat is. A legújabb vízi járművük váza alumíniumból készül, ami nem csak a tömeget tartja alacsonyan, de a Toyota szerint hatásosan csillapítja a hullámok ütéseinek hatását és a zajt is.

 

A Ponam-31 több ponton is kapcsolódik gyártója fő termékcsoportjához, az autókhoz: a tat és a felső szint hátulja például egy autó hátsó légterelőjére hasonlít, a vezetőt vezetéstámogató asszisztens rendszerek (pl. robotpilóta) segítik a munkában, a két darab háromliteres, négyhengeres dízelmotor pedig a Land Cruiser terepjáróból származik.

Persze az erőforrásokat a hajózási igényekhez hangolták (módosítottak a turbófeltöltőkön, a befecskendezőkön és a töltőlevegő-hűtőkön is), és a teljesítményüket is megnövelték 260 lóerőre. A Toyota szerint csendesen és takarékosan üzemelnek, és bőséges erőt biztosítanak a 10,6 méter hosszú, 5,6 tonnás hajó mozgatásához.

Az átszámítva 67 millió forintba kerülő hajóból évente 15 darabot szeretnének eladni.

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.24
Szándéknyilatkozatot írtak alá heti két alkalommal közlekedő Pécs–München menetrend szerinti....
2025.12.23
Több mint egy évtizede nem változtak akkorát a szabályok, mint amekkorát jövőre fognak. Mutatjuk,....
2025.12.23
A Volkswagen jövőre ünnepli a GTI 50. évfordulóját. Egy exkluzív modell érkezik a jubileumra: a....
2025.12.23
Az Osztrák Autóklub (VCÖ) elemzése szerint Burgenland autópályáin egyes területeken jelentősen....
2025.12.23
Második helyezést ért el Azerbajdzsánban Novák Bence, a Széchenyi István Egyetem járműmérnök....
2025.12.23
A közforgalmú közlekedés jövőjéről szólt a 26. Nemzetközi Közlekedési Konferencia Szegeden. Szóba....
2025.12.23
Az ember mobilitása a talpra állásnál, a lábak mozdításánál, a járás képességénél kezdődik. A....
2025.12.23
Vármegyénk nagyvárosaiban a rendőrök a következő hónapokban több száz gépkocsi esetében ellenőrzik....
2025.12.23
Egy hónap alatt több mint 8 millió forint adomány gyűlt össze a magyar autóvezetők jóvoltából az....
2025.12.23
Hatalmas mérföldkőhöz érkeztünk: a Rába Magazin és elődjei teljes egészében digitalizálásra....