HU-GO

Újabb szolgáltatással bővül a HU-GO: bevezetik a bírságriasztás funkciót

2015.07.15.

Újabb szolgáltatással bővül szerdán a megtett úttal arányos elektronikus útdíjszedési rendszer (HU-GO), bevezetik a bírságriasztás funkciót a jogkövető fuvarozók védelme érdekében - tájékoztatta a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. az MTI-t.

A közlemény szerint az érdekképviseleti szervezetek hatékony közreműködésének köszönhetően, a fuvarozók igényeinek megfelelően vezetik be az új szolgáltatást. A nemzetközileg is egyedülálló funkció célja a jóhiszeműen tévesztő fuvarozók védelme. Az e-mailes értesítés felhívja a figyelmet az ellenőrzési rendszer által érzékelt téves felhasználói beállításokra. Így az ellenőrzésükkel és kijavításukkal, illetve szükség esetén az egyenleg feltöltésével elkerülhetők a sorozatos bírságok.

Az új funkció tesztelésének második fázisa májusban sikeresen lezárult. Ennek alapján a Nemzeti Fejlesztési Minisztériummal, valamint a jogosulatlan úthasználatot szankcionáló rendőrhatósággal történt egyeztetéseket követően a HU-GO rendszerben regisztrált fuvarozó vállalkozások július 15-től használhatják a figyelmezető funkciót.

A bírságriasztás funkció a HU-GO rendszerben regisztrált felhasználónak az általuk megadott e-mailcímre figyelmeztetést küld, ha az ellenőrzési rendszer jogosulatlan úthasználatot állapít meg vagy vélelmez. Ezzel kapcsolatban fontos - hívta fel a figyelmet a társaság -, hogy a jogszabályi megfelelés miatt a riasztási rendszer nem változtatja meg a bírságolás rendjét. A jogosulatlan úthasználattal kapcsolatos adatokat a zárt ellenőrzési rendszerben továbbra is átadják a hatóságnak.

Forrás: MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.07
A modern autók már nemcsak mechanikai szerkezetek, hanem összetett szoftverplatformok is. Ahhoz,....
2026.08.07
A CUPRA új Plus változattal bővíti tisztán elektromos CUPRA Raval modellkínálatát. A 2026-ban....
2026.08.07
Teljesen elvetemült ötlet, de úgy tűnik, hogy egy oalsz karosszériaműhelynek sikerült a következő....
2026.08.07
Körültekintésre hívta fel a külföldi utazási irodával utazókat a Magyar Biztosítók Szövetsége....
2026.08.07
Az orosz agresszió elleni honvédő háborúban Kijev hamarosan humanoid robotokat, légbicikliket és új....
2026.08.07
A részben vagy teljesen elektromos meghajtások és a járműbiztonsági techológiák globális vezető....
2026.08.07
A forint erősödésével párhuzamosan nagyot lendült a használtautó-import, ami révén mérséklődőben....
2026.08.07
A Mol nettó árbevétele 13 százalékkal emelkedve 4926,7 milliárd forintra, üzleti eredménye 53....
2026.08.07
Bár a nyár a végéhez közeledik, a következő hetek még bőven tartogatnak programokat. Az augusztus....
2026.08.07
Történelmi sikert ért el a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara a hazai ipari automatizálás....