ALD Automotive Autópark-kezelő és Finanszírozó Kft.

Vállalati car-sharing az ALD-nél

2018.06.26.

Az ALD Automotive új szolgáltatást kínál ügyfelei részére a car sharing formájában, számolt be róla az Automobilwoche. Az ALD várakozásai szerint így a a vállalatokon belül még többen juthatnak majd autóhoz, ha nem is állandó jelleggel.

Az ALD szolgáltatása által ügyfeleik jobban ki tudják használni flottájukat és összességében a költségeik is csökkenhetnek. A francia szolgáltató célja, hogy vállalaton belüli autóhasználatot egyszerüsítse és a magasabb kihasználtságon keresztül a költségeket csökkentse. 

A szolgáltatáshoz készült applikáció, az érintett autókat felszerelték a magyar car sharing szolgáltatók autóiból már ismerős, kulcs nélküli bejutást lehetővé tévő rendszerrel és GPS-szel (nem a navigációval, az autó megtalálására alkalmassal).

Arról nem tudni, hogy Magyarországon is tervezik-e a bevezetést, egyelőre Franciaország és Spanyolország vállalatainak alkalmazottai próbálhatják ki az ALD megoldását. 

Az ALD valódi óriás a flottakezelés piacán, 43 országban van jelen összesen 6500 alkalmazottal, akik 2017. decemberében több mint másfél millió autót kezeltek összesen. Tavaly léptek a francia tőzsdére, többségi tulajdonos a szintén francia Societé Generale Bank.

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.24
Szándéknyilatkozatot írtak alá heti két alkalommal közlekedő Pécs–München menetrend szerinti....
2025.12.23
Több mint egy évtizede nem változtak akkorát a szabályok, mint amekkorát jövőre fognak. Mutatjuk,....
2025.12.23
A Volkswagen jövőre ünnepli a GTI 50. évfordulóját. Egy exkluzív modell érkezik a jubileumra: a....
2025.12.23
Az Osztrák Autóklub (VCÖ) elemzése szerint Burgenland autópályáin egyes területeken jelentősen....
2025.12.23
Második helyezést ért el Azerbajdzsánban Novák Bence, a Széchenyi István Egyetem járműmérnök....
2025.12.23
A közforgalmú közlekedés jövőjéről szólt a 26. Nemzetközi Közlekedési Konferencia Szegeden. Szóba....
2025.12.23
Az ember mobilitása a talpra állásnál, a lábak mozdításánál, a járás képességénél kezdődik. A....
2025.12.23
Vármegyénk nagyvárosaiban a rendőrök a következő hónapokban több száz gépkocsi esetében ellenőrzik....
2025.12.23
Egy hónap alatt több mint 8 millió forint adomány gyűlt össze a magyar autóvezetők jóvoltából az....
2025.12.23
Hatalmas mérföldkőhöz érkeztünk: a Rába Magazin és elődjei teljes egészében digitalizálásra....