Polestar

Éles emlék számomra a Volvóról, hogy mindig a hagyományosabb vonalat vitte. Amikor már mindenben nagy kijelző volt, akkor ők még mindig tartottak olyan modelleket a palettán, amikben temérdek fizikai gomb volt, és ez ráadásul még 2016-17 környékén volt. Azóta sok változáson ment keresztül a cég, például már a kínai Geely uralkodik felettük, az egykori versenyistállójukból pedig prémium villanymárkát csináltak Polestar néven. Most ezutóbbi gyártó jelentette be, hogy a felhasználó visszajelzéseknek eleget téve több fizikai gombot fog az autóiba építeni. Ahogy Michael Lohscheller, a Polestar vezérigazgatója mondta, maga is meglepődött, hogy mennyire aktív közösség volt a márka mögött, és milyen nagy számban hajlandóak a felhasználók elmondani a véleményüket, így szerencsés helyzetben vannak, mert nagy számú adat áll rendelkezésükre a változáshoz.

Például már a következő Polestar 3 SUV modell megkaphatja az új kormányukat, ami konfigurálható, kvázi vak gombok helyett fix és jól elkülönülő fizikai gombokat kap. Persze ők is tudják, hogy ezzel valamelyest távol lépnek a Polestar mostani minimalista vonalától, de az ügyfél az első, szóval visszahozzák a gombokat. Továbbá dolgoznak az ismert digitális kulcs problémákon is, és fejlesztenének a vezetéstámogató rendszereken is. Szeretnék, ha biztonsági rendszereik inkább hasznosak, mintsem zavaróak lennének. Ezzel szemben az önvezetést egyelőre jegelik ők is. „Nem hiszem, hogy a vásárlók úgy gondolnák, hogy négyes szintű önvezetést akarunk már holnaptól.” – tette hozzá Lohscheller.
További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!
