Skoda

17 millió legyártott autónál tart a Skoda

2015.01.31.

A cseh gyártó 110 év alatt készített ennyi autót, három éven belül valószínűleg a 20 milliót is elérik.

2014-ben a Skoda eladásai rekordot döntöttek, először lépték át az egymilliós darabszámot, de a vállalat 2020-ra már évi 1,5 millió autó legyártása számol. Ebben a növekedésben segítségére lesz a tavaly bemutatott új Fabia, és a következő években érkező új szabadidő-autók, amelyek a B és a D szegmensbe, vagyis a kis- és a középkategóriába érkeznek majd.

„A Skoda extrém jól teljesít” – mondta a jubileumi autó legyártása alkalmából rendezett ünnepségen a cég vezérigazgatója, Winfried Vahland. „Az, hogy 1905 óta 17 millió autót gyártottunk, jól demonstrálja a márkánk erősségét és folyamatos sikereit. 1991-ben egyesítettünk erőinket a Volkswagennel, azóta már 12 millió autót készítettünk. Most már nyugodtan kijelenthetjük, hogy a nemzetközi volumen autógyártók ’Bajnokok ligájához’ tartozunk. A Skoda növekedése a jövőben sem áll le az új modelljeinknek köszönhetően” – tette hozzá.

Az első Skodát 1905-ben készítette el a cég két alapítója, Laurin és Klement. Ők valószínűleg még nem tudták, hogy a cégük mekkora méreteket ölt majd bő száz évvel később, és hogy Csehországon kívül Oroszországban és Kínában is lesznek gyárai. Utóbbi ország a Skoda legnagyobb önálló piaca, mivel a legyártott mennyiség 27 százaléka itt talál gazdára.
 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.23
A Toyota motorsportprogramja régóta nem csupán az autókról szól. A japán gyártó az elmúlt években a....
2026.06.23
A jegybank a rendkívüli tájékoztatási kötelezettség megsértése miatt 43 millió forint felügyeleti....
2026.06.23
Két változatban is kipróbáltam a francia márka hétszemélyes elektromos autóját. Az izmos Peugeot e-....
2026.06.23
Tragikus következményekkel járt a vasárnap este Pozsonyban, a Petržalka városrész egyik lakótelepi....
2026.06.23
Chappon Máténak, a győri Széchenyi István Egyetem Közlekedésépítési és Vízmérnöki Tanszéke....
2026.06.23
Mérföldkő volt az Arrabona Racing Team életében, hogy több mint egy évtizedes belsőégésű korszak....
2026.06.23
 Bécs háztetői felett magasan a CUPRA jelenleg nagy port kavar. A spanyol autómárka bemutatta új....
2026.06.22
Országszerte elkezdődött az aratás, a gépjárművezetőknek fokozottan figyelniük kell az utakon a....
2026.06.22
A légellenállás csökkentésére irányuló kezdeti törekvéseket a bogárhátú autók reprezentálták. 1921-....
2026.06.22
Az egészen abszurd esetről a Zala vármegyei rendőrség számolt be. ..