elektromos autó

28 ultragyors e-autós töltőpontból álló hálózat építésébe kezdett az OMV

2023.11.02.

Az OMV Hungária Ásványolaj Kft. bejelentette, hogy a vállalat az év végéig megkezdi az ország nagy forgalmú útvonalain lévő töltőállomásain 28, elektromos autótöltőpontból álló hálózat kiépítését.

A beruházás része egy, az OMV és az Európai Unió által közösen finanszírozott nagyobb projektnek, amely több mint 400 pont telepítésével járul hozzá a transzeurópai közlekedési hálózat (TEN-T) mentén az elektromos autók ultragyors töltését szolgáló regionális hálózat fejlesztéséhez.

A 28, egyenként legalább 150 kW teljesítményű, ultragyors töltőpontot 7 helyszínen helyezik el. A készülékek maximális töltőteljesítménye elérheti a 300 kW-ot, és az autó kapacitásától függően körülbelül 10-15 perc alatt képesek egy járművet 200 km-es hatótávolságra feltölteni. Az Európai Unió 1 050 000 euróval támogatja a 7 magyarországi helyszínt, a teljes költség 2,1 millió euró. Az összes állomás telepítése 2025 végéig zárul le.

"Az OMV 2030-ig tartó stratégiájával vállaltuk, hogy aktívan hozzájárulunk a régió energetikai átalakításához - mondta Balogh Tibor, az OMV Hungária Kft. ügyvezető igazgatója. - Megkezdtük az alacsony kibocsátású és szén-dioxid-mentes megoldások fejlesztését, amelyre a 2030-ig becsült beruházások közel 35%-át, mintegy 11 milliárd eurót tervezünk fordítani. Azzal, hogy európai forrásokat vonz, e megoldások fejlesztése nagyban hozzájárul a gazdasági növekedéshez Magyarországon és Közép- és Kelet-Európában".

Az OMV Petrom Marketing, az OMV HU és az OMV SK által alkotott konzorcium sikeresen nyújtotta be az "Ultragyors elektromos autótöltés fejlesztése Közép- és Kelet-Európában" projekt európai finanszírozására irányuló pályázatát, majd megkapta a támogatási szerződés jóváhagyását az Európai Éghajlat-politikai, Környezetvédelmi és Infrastrukturális Végrehajtó Ügynökségtől. Az OMV Petrom Marketing a projektnek koordinátora, amelynek célja, hogy 2025 végéig több mint 400, egyenként 150 kW beépített teljesítményű ultragyors töltőpontot telepítsen. Ebből 328-at 80 romániai helyszínen, 52-t 11 szlovákiai helyszínen, 28-at pedig 7 magyarországi helyszínen telepítenek.

A teljes beruházás becsült összege körülbelül 39 millió euro, amelyből körülbelül 15 millió eurót az Európai Unió biztosít az Európai Hálózatfinanszírozási Eszközön (CEF) keresztül, közel 5 millió eurót bankhitelből, a fennmaradó részt pedig saját forrásból finanszírozzák.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.21
Egy ikonikus autó 1998-ból. Új alapokra helyezte a márkát, és egy teljesen más külsővel mutatott új....
2026.01.21
A tisztán elektromos meghajtású MINI Cooper elhódította az új autók biztonságát vizsgáló Euro NCAP....
2026.01.21
A dél-koreai elnök szerint Kína számos ágazatban már utolérte, sőt bizonyos területeken meg is....
2026.01.21
Munkavégzés közben rosszul lett, Szerencs és Tokaj között közlekedő járatával árokba hajtott, és....
2026.01.21
Honnan várható egy kiváló elektromos kamion, természetesen a Teslától. Ez a nagyteherautó várhatóan....
2026.01.21
Az Aston Martin megerősítette, nem hosszabbított szerződést a Forma–1-gyel, vagyis a 2025-ös évben....
2026.01.21
Volt idő, amikor az elektromos autózás minden kilométere magyarázatra szorult. Mennyi a hatótáv,....
2026.01.21
Bolognában eltörölték az óránkénti harminc kilométeres sebességkorlátozást, miután a város....
2026.01.21
A Ford 16. éve piacvezető a haszongépjárművek szegmensében Magyarországon, és közel 24%-kal növelte....
2026.01.21
A diszkont légitársaság június 8-tól hetente háromszor indít a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről....