MOL

4,5 milliárd dolláros befektetést tervez a vegyiparba a Mol

2017.05.11.

Mivel a vegyipar egyre nagyobb felhasználója lesz a kőolajszármazékoknak, a Mol Nyrt. a követező 15 évben mintegy 4,5 milliárd dollár befektetést tervez az ágazatba - mondta Hernádi Zsolt, a társaság elnök-vezérigazgatója a Magyar Innovációs Szövetség közgyűlésén tartott előadásában csütörtökön, Budapesten.

Hernádi Zsolt a vállalat új stratégiájáról szólva azt mondta: a világban zajló változások gyökeresen meg fogják változtatni mindennapjainkat, és ez alól az olajipar és a Mol sem vonhatja ki magát. Jelenleg a kitermelt kőolaj 50 százalékát a közlekedés használja, és ez az arány hosszú távon biztosan csökkeni fog. A szénhidrogén helyettesíthető lesz a közlekedésben, azonban az élet más területén továbbra is pótolhatatlan nyersanyag marad. Közölte, a vállalat a hagyományos üzletágait, a kutatás-termelést és finomítást is fejleszti, de emellett jelentős beruházásokat hajt végre a vegyiparban. A Mol 4,5 milliárd dollárnyi befektetést tervez a következő 15 évben a vegyipar területén, ez a cég válasza a hagyományos üzemanyag-felhasználás várható csökkenésére - tette hozzá.

Átalakulnak a töltőállomások is, a Mol 2000 állomásán innovatív üzleti megoldások kaphatnak helyet, fokozatosan értékesítőhelyekké és szolgáltatóhelyekké válnak, ahol akár a villanyszámlát is be lehet majd fizetni - mondta.

Közlése szerint a társaság új lehetőségek felé is nyit, és jelentős fejlesztéseket tervez az innováció területén is. A következő években 100 millió euró értékben ruház be a társaság befektetési alapok hálózatába, egyebek mellett startupokba, innovatív megoldásokba, ipari fejlesztésekbe.

MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.16
A Toyota olyan új, szabadalmaztatott head-up kijelzőn dolgozik, amely nem több információt akar a....
2026.02.16
London 2026-tól megemeli a belvárosi dugódíjat és átalakítja az elektromos autók kedvezményét – a....
2026.02.16
A CUPRA ma bejelentette, hogy a spanyol fővárosban megrendezett első Formula E futam névadó....
2026.02.16
2026. február 11-én első alkalommal adták át a Magyar Innovátor Védjegyet, amelyet a Magyar....
2026.02.16
A walesi pilóta vezérletével a Toyota négyes győzelmet aratott a havas-jeges versenyen, Evans a....
2026.02.16
Egy sikeres mérnöki körfolyamat utolsó lépése a megálmodott és szimulált rendszerek validálása.....
2026.02.16
Hazafelé menet egy pellendorfi (Alsó-Ausztria) karneváli felvonulásról két autó balesetet....
2026.02.15
A sajnos gyakran előforduló fékezős bosszúállás számtalan veszélyt hordoz. ..
2026.02.15
A magyar motorizáció történetében érdekes lábjegyzet az 1950-es évek közepén felmerült ötlet:....
2026.02.15
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Jogos. ..