Audi A1

500 ezernél tart az Audi A1

2014.10.15.

Az Audi prémium kisautójából elkészült a félmilliomodik példány a brüsszeli gyárban. Szorosan parkolva 528 futball pályára férne el ennyi autó.

A jubileumi példány, egy Misano pirosra fényezett, S-line csomagos 1,4-es TFSI szerdán gördült le a brüsszeli gyár szerelőszalagjáról, az autó egy német vásárló megrendelésére készült. Fülöp belga király is meglátogatta a Forest kerületben lévő gyárat az ünnepélyes esemény alkalmából, és csatlakozott hozzá Prof. Thomas Sigi, az Audi humán erőforrásokért felelős igazgatósági tagja és Patrick Danau, az Audi brüsszeli gyárának igazgatója is.

„A király látogatása egy speciális megtiszteltetést jelent a brüsszeli csapatnak” – nyilatkozta az ünnepségen Thomas Sigi. „Az itteni alkalmazottaink bőséges tapasztalattal, képességgel és szenvedéllyel rendelkeznek az A1 gyártásához, és egyúttal a belgiumi gyár nemzetközi szintű versenyképességét is demonstrálják.

Fülöp belga király szakított időt arra, hogy beszéljen az alkalmazottakkal, és arra is, hogy megtekintse a brüsszeli gyár új technikai fejlesztéseit és a duális szakképzésének működését is, ami az elméleten felül gyakorlati oktatást is nyújt a tanulóknak a gyárban felállított gyakorló munkaállomásokon.

Az Audi már majdnem négy éve gyártja az A1-est a brüsszeli üzemében. Egy csomó érdekességet is elárultak a típussal kapcsolatban:

- 10 A1 vásárló közül 8-nak korábban nem volt Audija

- a legnépszerűbb szín a fehér, ezt a vásárlók 34 százaléka választja, utána a fekete következik 25 százalékkal

- a legyártott autók egynegyede jobbkormányos

- a hét minden napján 520 darab A1-es készül el

- egymás mögé állítva az 500 ezer autó 2000 km-es sort adna ki

- az autók 31 százalékát rendelik automataváltóval

- az autók 56 százaléka háromajtós, és csak 44 százalék ötajtós Sportback

- egy A1-es 4800 alkatrészből áll, 760 beszállítóval dolgoznak

- a típus legnagyobb piaca Németország, utána az Egyesült Királyság és Franciaország következik

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.12
A Ford bemutatta az elektromos hajtású Explorer SUV továbbfejlesztett változatát, amelynek....
2026.03.12
A szlalom a gokart mellett az egyik legjobb belépő szakág az autóversenyzés világába. Nem szükséges....
2026.03.12
Jól indult pár embernek 2026 Magyarországon, számos nagyon drága luxus- és sportautó talált gazdára....
2026.03.12
Az új generációs Toyota RAV4 egyik legfontosabb kényelmi szolgáltatása lehet, hogy használatához....
2026.03.12
Nem is gondolnánk, mennyi élet van még egy veteránkorba lépett Peugeot 405-ösben. Angliában például....
2026.03.12
Folyamatos növekedésben a Renault, azonban más globális piacokra is figyelnie kell, ha tovább....
2026.03.12
Június végéig négy új Gripen vadászgép érkezik a kecskeméti légibázisra - jelentette be Vargha....
2026.03.12
Szöveges és térképes figyelmeztető előrejelzést adott ki Magyarország területére 2026. 03. 12.....
2026.03.11
Áradnak a vélemények az új KRESZ módosításról, hiszen sok olyan változás léphet életbe, ami markáns....
2026.03.11
A legendás öthengeres motor 50 éves jubileumát ünnepli az Audi Sport, aminek tiszteletére egy....