Ford

ATMS: nagyot domborít a Ford

2014.03.21.

A hétvégi, immár évek óta nemzetközileg is jegyzett Auto Motor és Tuning Show a kiállítás történetének legnagyobb szabású eseménysorozatával készül, ennek megfelelően az ott kiállító Ford is kitett magáért.

A tavaly az Auto Motor és Tuning Show-ra a Gymkhana királyát, Ken Blockot elhozó Ford az idei évben saját standdal is készült, ahol a márka teljesen megújult sportmodellkínálatát mutatják be.  Megtekinthető a tavaly hazánkban először a Tuning Show-n bemutatott Fiesta ST egy különleges, jelenleg Európában egyedül itt látható példánya, amit a márkakereskedésekben megrendelhető Ford Motorsport Limited Edition Csomag tesz rendkívül látványossá. Érdekesség, hogy a csomag nem csak a Fiesta ST-hez, hanem a sportos modell alapjául szolgáló Fiesta-hoz is megrendelhető.


Kiállítják emellett egy Tangerine Scream (metál-naranysárga) fényezésű Focus ST kombit, aminek különlegessége, hogy kombi változat az elmúlt két évben a világ legnépszerűbb autójának bizonyuló Focus sportváltozatából korábban nem volt elérhető, így a modell ötvözi egy családi és egy utcai sportautó minden előnyét. A stand legnagyobb meglepetése ugyanakkor valószínűleg a Transit Custom Sport Van lesz, ami a 2013-as ’Év Haszongépjárművének’ gyárilag rendelhető sportos változata. A modell alkalmas lehet az azt használó kisvállalkozások lendületes, imidzsének megteremtésére.

További érdekességként megtekinthető a standon a 2012-ben és 2013-ban egyaránt az ’Év Motorja’ címet elnyert 1.0 literes EcoBoost motor, valamint néhány egyszerre rendkívül biztonságos és dizájnos Recaro gyermekülés a Ford szerviz- és alkatrészosztályának kínálatából.


– Nagy örömünkre szolgál, hogy idén sem maradnak Ford látványosság nélkül az Auto Motor és Tuning Show látogatói. Érdekességként érdemes megjegyezni, hogy a standunkon kiállított három autó összesen 587 lóerőt képvisel (Focus ST – 250, Fiesta ST – 182, Transit Custom Sport Van – 155), ami meglehetősen impozáns adat, különösen, ha figyelembe vesszük, hogy két sorozatgyártott, rendkívüli vezetési élményt biztosító, elérhető árú utcai sportautóról, és egy dizájnos kisáruszállítóról beszélünk. – fogalmaz Varga Zsombor, a Ford magyarországi PR és kommunikációs igazgatója.

– Sportmodelljeink rendkívül pozitív fogadtatásban részesültek a média részéről, amelyet a tavalyi év rendkívül impozáns értékesítési adatai is visszaigazoltak. Bízunk abban, hogy jövő ilyenkor további meglepetésekkel is tudunk majd szolgálni az autózás hazai szerelmeseinek, amelyek egyike reményeink szerint a 2015-ös évben Európában, így Magyarországon is forgalmazásra kerülő új Mustang lesz – ígéri a kommunikációs szakember.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.20
Vendég: Grád Ottó a Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkára ..
2026.08.20
Az 1950-es évek végén Svédország jelentős változásokon ment keresztül. A munkavállalói jogok....
2026.08.20
A MAN legyártotta az első európai sorozatgyártású elektromos teherautót, amely MCS megawattos....
2026.08.20
Vége a találgatásoknak csapatváltásról, közelgő visszavonulásról: a Red Bull bejelentette, hogy....
2026.08.20
Egyelőre csak a kínai piac kap belőle, de nagy benne a potenciál, hogy akár globális piacokra....
2026.08.20
Valahányszor beindul a dinamométer Dearbornban, a helyszínen általában mindenki visszatartja a....
2026.08.20
Aki augusztusban ellátogat egy Sushiro étterembe Japánban, készüljön fel arra, hogy négy, sushi....
2026.08.20
Néhány napon belül már a második esemény következett be a bajor légikikötőben, ezúttal a Lufthansa....
2026.08.20
Miközben a belföldi kínai kereslet folyamatosan gyengül, Kína gyárai nem állnak le, nem fogják....
2026.08.20
Chip-leolvasókkal segíti benzinkútjain az augusztus 20-i tűzijátéktól megijedt és elkóborolt kutyák....