Iveco

Az árbevétel csökkenésére számít az Iveco Magyarországon

2019.11.04.

- Idén a teherautók értékesítésében és az alkatrész forgalmazásban tapasztalt jelentős visszaesés miatt némi csökkenést, vagy stagnálást vár az árbevételben az Iveco magyarországi vezérképviselete - mondta Zákány Zoltán, a Danube Truck Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója.

Tavaly 14 milliárd forint árbevételt ért el a magyarországi cég, az előző évinek közel a dupláját. A jövő évre inkább a bevétel csökkenését jelezte előre az ügyvezető, az évek óta tartó piaci fejlődés ezzel megtörni látszik a rendelésállomány alapján - jelezte. Zákány Zoltán elmondta: az európai autógyártási és -fejlesztési iparág a legnagyobb hozzáadott értéket képviseli a kutatás-fejlesztésben, évi 55 milliárd eurót.

Kitért arra, hogy a haszongépjárművek iparága példátlan ütemben, jelentős változáson megy keresztül, amit olyan megatrendek vezérelnek, mint a digitalizáció, az automatizálás, a hajtásrendszerek elektromossá tétele, vagy a szolgáltatások kínálata, amivel lépést kell tartani. A Danube Truck Magyarország az Iveco haszongépjárművek magyarországi vezérképviseleteként 2014 óta felel a márka jelenlétének biztosításáért.

A teherautók mellett autóbuszokat, valamint bányászati specifikációjú nehézteherautókat és dömpereket forgalmaznak. Budapest mellett 4 értékesítő partnerük van országszerte, és 13 szerviz pontjuk működik, a vezérképviseletnél 24-en dolgoznak.

 

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.31
A Pest vármegyei rendőrség tett közzé egy felvételt egy szabálytalan előzésről, amelyet az M0-s....
2026.05.31
A bontási munkák befejezése után a szakemberek az északi híd szerkezetének javításán és az építési....
2026.05.31
Ártalmatlannak tűnik, de az elektromos ablakemelő komoly veszélyeket rejthet. Tóbiás és Balambér....
2026.05.31
Egy lányt ápolnak még a pécsi kórházban azok közül, akiket a Pécsi Sportiskola aerobik csapatát....
2026.05.31
Az első és a második futamot is megnyerte a címvédő Kiss Norbert, a Révész Racing versenyzője a....
2026.05.31
Az autópálya-használat lesz általa leegyszerűsítve.   ..
2026.05.30
Hálás dizájnmódi a retro. A Mininek és a Fiatnak már bejött, most a Renault nyomja ezerrel. A régi....
2026.05.30
Elfyn Evans 17,8 másodperces előnnyel kezdheti majd meg az aszfaltos rali utolsó napját, miután....
2026.05.30
Az Egyesült Államok Szabadalmi és Védjegyhivatala (USPTO) is megadta a szabadalmi oltalmat annak a....
2026.05.30
Egy újabb történelmi autógyár márkanevét sikerült megszereznie a DR Automobiles cégcsoportnak, akik....