Oroszország elleni gazdasági szankciók

Az autólopások száma meredeken megugrott Oroszországban

2022.04.24.

Meredeken nőtt az autólopások száma 2022-ben Oroszországban a szankciók következtében fellépett pótalkatrész-hiány miatt. Csak a múlt hónapban 22,3%-kal nőtt az ellopott autók száma Putyin országában – írja a carsweek.ru orosz autós portál.

Az Orosz Föderáció Belügyminisztériuma közzétette az autólopások statisztikáit idén januártól márciusig. Az elmúlt hónapban 22,3%-kal nőtt az autólopások száma – derül ki a hivatalos közleményből.

2022 első hónapjában 459 ellopott autót jelentettek be. Februárban és márciusban láthatóan elkezdett meredeken felfelé ívelni a tendencia. Az év második hónapjában 505 autót loptak el, márciusban pedig már 620 darabot.

Az autólopások száma Oroszország két legnagyobb városában, Moszkvában és Szentpéterváron emelkedett a legnagyobb mértékben.

A tolvajok nem feltétlenül kötik el a teljes autót. Egyre nagyobb számban találkozni olyan esetekkel, amikor csak egyes alkatrészeitől szabadítják meg a közterületen parkoló gépkocsikat. Moszkvában a tolvajok leggyakoribb célpontjai a prémium autók (BMW, Mercedes-Benz). Több százas nagyságrendben lopták ki ezekből az autókból a visszapillantó tükröket és a fényszórókat.

A rendőrség láthatóan nem tud mit kezdeni a jelenséggel. A lopások száma olyan mértéket öltött, amit már a bürokratikus ügymenet nem tud követni. A hatóságok elismerték, hogy az ilyen jellegű bűncselekmények ugrásszerű  emelkedésének egyértelmű oka van. Ez pedig az Oroszország ellen bevezetett nemzetközi szankciók következtében kialakult alkatrészhiány.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.05
Ki gondolná, hogy a világ legnagyobb dömpere nem a svéd Volvo, nem az amerikai Caterpillar, de még....
2025.12.05
Az Autós Nagykoalíció a 2025/2026-os tanévben is meghirdette az Autós Szakmák Tanulmányi Versenyét....
2025.12.05
Made in Európa.   ..
2025.12.05
Csütörtök este egy személy meghalt egy közlekedési balesetben Halbturn és Andau (Neusiedl am See....
2025.12.05
Az európai autóipar bealudt, majd elkezdte saját maga alatt vágni a fát. Az ilyen lépések eredménye....
2025.12.05
A két év múlva megvásárolható GR GT legalább 650 lóerős, V8-as ikerturbós benzinmotorra épülő....
2025.12.05
A Stellantis-csoporton belül működő Peugeot az elmúlt években több kihívással szembesült, de a....
2025.12.05
Hétfőtől elérhetőek lesznek a 2026-ra érvényes éves autópálya-matricák. 2025. december 8-tól a jövő....
2025.12.05
A napokban állt Föld körüli pályára a Széchenyi István Egyetem iker műholdja a Hunity kisműhold....
2025.12.05
A közúti közlekedés legfőbb témája, a halálos és személysérüléssel járó balesetek csökkentése.....