Wallis

Az AutoWallis árbevétele 48 százalékkal nőtt az első fél évben

2023.08.31.

Az AutoWallis csoport árbevétele 48, nettó eredménye 84, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) 50 százalékkal emelkedett az első fél évben az előző év azonos időszakához képest - közölte a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján közzétett gyorsjelentésben csütörtökön.

Az árbevétel 48 százalékkal, 194,342 milliárd forintra emelkedett. A növekedéséhez mindkét üzletág hozzájárult, a nagykereskedelmi területen 51 százalékkal, míg a kiskereskedelmi részen 45 százalékkal nőtt az árbevétel. A nettó eredmény 7,530 milliárd forint lett, ami 84 százalékos emelkedés a bázis időszakhoz képest. Az EBITDA 50 százalékkal bővült az előző évhez azonos időszakához képest és 10,371 milliárd forintot tett ki.

A társaság teljes átfogó eredménye 55 százalékkal 7,054 milliárd forintra nőtt, ezzel az egy részvényre jutó nyeresége 85 százalékkal, 16,87 forintra ugrott. A csoport konszolidált saját tőke megfelelési mutatója az első fél év végén 27,5 százalék volt, amely jelentősen felülmúlta a finanszírozási célként elvárt 15 százalékos szintet - közölték. Az AutoWallis januárban lezárta a JóAutók.hu és AutóLicit.hu portálokat működtető Net Mobilitás Zrt. akvizícióját, valamint a csoporthoz került a Nelson Csoport flottakezelési üzletága.

Ormosy Gábor, a társaság vezérigazgatója a közlemény szerint hangsúlyozta, az elmúlt évek akvizíciói jelentősen növelték a cég eredménytermelő-képességét. A régióban már tapasztalható fellendülés a következő negyedévekben a magyar piacon is megjelenhet, miközben a csoport további tranzakciók, akvizíciók előkészítésén dolgozik - tette hozzá.

A csoport a közép-kelet-európai régió 15 országában - Albánia, Ausztria, Bosznia-Hercegovina, Csehország, Bulgária, Horvátország, Koszovó, Lengyelország, Románia, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia, Észak-Macedónia, Magyarország, Montenegró - gépjármű- és alkatrész kis- és nagykereskedelemmel, szerviz szolgáltatásokkal, rövid- és hosszú távú gépjármű-kölcsönzéssel van jelen.

Az AutoWallis Nyrt.-t a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) prémium kategóriájában jegyzik. A társaság részvényei a szerdai kereskedést 115 forinton fejezték be. Az elmúlt egy évben legmagasabb árfolyamuk 124,5 forint, a legalacsonyabb 86, forint volt.

MTI

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.21
A Toyota európai hálózatában egyedülálló energetikai rendszerrel bővítette óbudai központját a....
2026.03.21
Az új, elektromos meghajtású, korszerű asszisztensrendszerekkel felszerelt BYD buszok közül öt....
2026.03.21
Az amerikai autóipari beszállító 24 milliárd forint értékű beruházást hajtott végre Oroszlányban,....
2026.03.21
Egészen abszurd jelenetet rögzített egy fedélzeti kamera Budapesten, a Komjádi uszoda környékén.....
2026.03.21
Európa zöld utat adott egy olyan vezetéstámogató technológiának, amely már önállóan manőverezhet –....
2026.03.21
Azonnali hatállyal távozott posztjáról a Forma-1-es Audi csapatfőnöke, Jonathan Wheatley. ..
2026.03.21
A megengedett 90 km/h-s tempó több, mint a duplájával repesztett a felelőtlen motoros a nemzeti....
2026.03.21
Dolphin arányokkal, ID. Polo méretben érkezik a Leapmotor következő hagyományos, nem SUV kisautója....
2026.03.20
Ilyen portfólióval kevés formatervező dicsekedhet az autók világában.  ..
2026.03.20
A BMW M3 Touring világpremierje után nem sokkal a BMW M Motorsport a modell versenypályára edzett....