busztender

Az év végéig forgalomba állhatnak az új midibuszok a budai Várban

2015.09.15.

Az év végéig forgalomba állnak a tervek szerint - a tesztidőszakot követően - az új alacsonypadlós, légkondicionált Karsan ATAK midibuszok a budai Várban.

Szeneczey Balázs városfejlesztésért felelős főpolgármester-helyettes a járművek keddi, budapesti bemutatóján bejelentette: a fővárosba két új, török gyártmányú midibusz érkezett meg, ezeket további tizennégy követi majd októberben.
    

A Sakir Fakili török nagykövet (b), Vancin Kitapci, a Karsan Pazarlama ügyvezető igazgatója és Dabóczi Kálmán, a BKK vezérigazgatója a budai Vár új, török gyártmányú, Karsan ATAK midibuszainak bemutatóján Budapesten, a Szentháromság téren 2015. szeptember 15-én. A buszok az év végéig állhatnak forgalomba. MTI Fotó: Illyés Tibor

Felidézte, hogy sok volt a probléma az elavult midibuszokkal, és 2013-ban született az a döntés, hogy újak kellenek.

A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) és a Budavári Önkormányzat 2013-ban indított közbeszerzési eljárást 16 midibusz beszerzésére. A beszerzés költsége 909 millió forint, amelyet a budai Vár és környéke közlekedésének fejlesztését célzó program keretében, teljes egészében európai uniós támogatásból finanszíroznak.

Ha a szükséges források rendelkezésre állnak majd, akkor további 24 midibuszt tudnak lehívni a török szállítótól - közölte Szeneczey Balázs.

Szólt arról is, hogy az elmúlt időszakban felújították azokat az útvonalakat, amelyeken a vár menetrend szerinti buszai járnak.

Nagy Gábor Tamás (Fidesz-KDNP), az I. kerület polgármestere a beszerzés szükségességéről szólva arról beszélt, hogy a lecserélendő járművek talán ma az országban futó legrosszabb műszaki állapotban lévő buszok. Ezek a járművek kényelmetlenek, megbízhatatlanok - mondta.

Közölte, az ősz végétől az új midibuszok már forgalomba állhatnak a budai Várban.

Dabóczi Kálmán, a BKK vezérigazgatója elmondta, hogy az új midibuszok alacsonypadlósak, légkondicionáltak, lehajtható kerekesszékes rámpával felszereltek, a járműveket EURO 6-os környezetvédelmi besorolású dízelmotor hajtja. A buszon egyszerre 39 ember tud utazni, az ülőhelyek száma huszonegy.

Közölte, az új járműveknek kisebb a károsanyag-kibocsátásuk, mint a lecserélendő midibuszoknak.    

Sakir Fakili budapesti török nagykövet arról beszélt, hogy Magyarország és Törökország együttműködései egyre szorosabbá válnak.

Vancin Kitapci, a Karsan Pazarlama ügyvezető igazgatója szintén kiemelte: a két ország kapcsolata nagyon különleges. Mind a két ország nagyon sokat tesz azért, hogy a stratégiai együttműködést még szorosabbra fűzze - mondta.  (MTI)

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.06
Az év első hét hónapjában 49 897 új személygépkocsit értékesítettek Horvátországban, 2444-gyel, 5,2....
2026.08.06
Több száz robot gondoskodik a létesítményeken belüli anyagmozgatásról a Toyota japán üzemeiben. ..
2026.08.06
 Ezt gondolják valójában a bécsi autósok – írja a heute.at. ..
2026.08.06
Újabb közlekedési konfliktus végződött fenyegetőzéssel, ezúttal Keszthelyen fogyott el egy autós....
2026.08.06
Minden pocikáján érződik, hogy a Sealion 5-öst nem az európai piacra szánták eredetileg. De számít....
2026.08.06
Megosztotta a Geely „a világ legnépszerűbb kisautójaként” emlegetett, a Magyarországon a Sziget....
2026.08.06
A Baross Gábor Vasútfejlesztési Terv keretében lecserélik az ötvenéves HÉV-kocsikat, még az idén....
2026.08.06
Van egy kategória, amelyben 8-12 százalékkal csökkentek az árak egy friss jelentés szerint. ..
2026.08.06
Le Mans győztes olasz rokon nyerte az Év Márkája és az Év Szuperautója díjat. ..
2026.08.06
Az Európai Unió által a kínai elektromos autókra kivetett védővámok nem tudták megállítani a kínai....