Peugeot 208

Az új Peugeot 208 – energiabomba

2015.02.19.

Bevezetése után három évvel megújul a márka legkelendőbb modellje, a Peugeot 208, amely az egyre kiélezettebb versenyt diktáló szegmensben továbbra is kulcsszereplő.

A modellfrissítéshez mindent számba vettek: határozottabb lett az egyszerre sportos és előkelő stílus, ami többek között a karmokat formázó 3D LES-sorban, az új színekben, köztük az Orange Power árnyalatban, valamint a testreszabható új kínálatban ölt testet.

A modellpaletta a Peugeot Sport által kifejlesztett GT Line – Magyarországon nem elérhető – és GTi változatokkal bővül, nyomatékosítva a márka felsőkategóriás szándékát. Az új Peugeot 208 felszereltségét a városi vezetés megkönnyítése jegyében fejlesztették tovább (Active City Brake, MirrorScreen, tolatókamera, Park Assist).


A PureTech és a BlueHDi motorokba beépítették az Euro 6 által megkívánt legújabb fejlesztéseket, és a választékban megtalálható a világ legtakarékosabb szívómotorja, amely mindössze három liter üzemanyagot fogyaszt 100 kilométeren, kilométerenként CO2-kibocsátása pedig 79 gramm. Az új PEUGEOT 208 forgalmazása idén júniusban indul Európa-szerte.

A forgalomba helyezések közel 30 százalékát képviselő B szegmens az európai gépjárműpiac második legjelentősebb kategóriája. A modellek és karosszériaváltozatok rendkívül széles választéka ellenére (ide tartoznak a szabadidő-autók és a városi terepjárók is) a ferdehátú kompakt változatok továbbra is nagy fölénnyel vezetnek, a vevők több mint kétharmada ezeket választja. Ebben az egyre kiélezettebb versenyt diktáló szegmensben a 208 továbbra is kulcsszereplő.


A nagymúltú 200-as sorozatok történelmi tekintélyével és a márka teljes tudáskincsével felvértezett 208 első nemzedéke az egymilliomodik példányhoz közeleg. Az új Peugeot erős érvekkel indul a kitűzött célok eléréséért: az új stílus egyszerre vonzó és karakteres, a kínálat még gazdagabb lett a színek, a testreszabási lehetőségek és a felszereltségi szintek tekintetében, és tovább bővült a fokozott kényelmet és biztonságot szolgáló felszerelések sora. A hatékonyság és a takarékosság kettős szempontja szerint újult meg a motorválaszték is.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.04.18
A Zsigó Antal pilótát is foglalkoztató AZ Cars csapat szerezte meg a hétvégi NLS4 futam pole....
2026.04.18
Merész dizájn és maximális személyre szabhatóság jellemzi a Pekingi Autószalonon bemutatkozó 4....
2026.04.18
George Russell, a Mercedes Forma-1-es istálló brit versenyzője megértené, ha a négyszeres....
2026.04.18
A Datahouse adatai szerint januárban, februárban és márciusban 41 ezer 868 új személygépkocsit és....
2026.04.18
Két különböző, de egyformán aggasztó közlekedési helyzet került egy videóba, amelyet a Bpiautósok....
2026.04.18
Az első negyedévben a Dacia részesedése 18,2 százalék volt a román autópiacon - írja a profit.ro az....
2026.04.18
Esinstadt/Kismartonban lopták el a legkevesebb biciklit tavaly, míg Salzburgban a legtöbbet. A....
2026.04.17
Vannak munkaterületek, ahol már évtizedek óta robotok dolgoznak és egyre több gyárban dominálnak az....
2026.04.17
Szűk két héttel azt követően, hogy az első magyarországi Geely márkakereskedés megnyitotta a kapuit....
2026.04.17
Április 27-étől, hétfőtől új parkolási szabályozás lép életbe Oberwart /Felsőőr városközpontjában.....