Forma-1 Azeri Nagydíj

Azeri Nagydíj - Pérez győzött, Verstappen és Hamilton pont nélkül maradt

2021.06.06.

Sergio Pérez, a Red Bull mexikói versenyzője nyerte meg a vasárnapi Forma-1-es Azeri Nagydíjat, melyen sem az összetettben vezető csapattársa, Max Verstappen, sem pedig a címvédő és hétszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nem szerzett pontot - írja az MTI.

A 31 éves Péreznek ez pályafutása második futamgyőzelme, a Red Bull-lal pedig az első.

Pérez mögött a négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel, az Aston Martin német versenyzője ért célba másodikként, míg Pierre Gasly, az Alpha Tauri francia pilótája harmadikként.

 Az 51 körös futamot sokáig Verstappen vezette, a holland pilóta azonban a 47. körben a célegyenesben bal hátsó defektet kapott, a falnak csapódott és fel kellett adnia a versenyt. Az ezt követő újraindításnál Hamilton nagyot hibázott, és a mezőny végére esett vissza.

A rajtnál nem történt változás az élmezőnyben, a pole pozícióból startoló Charles Leclerc (Ferrari) megőrizte az első helyet, Hamilton pedig másodiknak, Verstappen harmadiknak sorolt be. A második kör végén Hamilton a célegyenesben megelőzte Leclerc-t, négy körrel később Verstappen, majd Pérez is elment a monacói mellett.

A 11. kör végén Hamilton kiállt a boxba kerékcserére, Verstappen pedig egy körrel később kapott új gumikat, és az élre állt, mivel a brit címvédő boxkiállása 2-2.5 másodperccel lassabb volt a megszokottnál. Pérez a 13. kör végén járt a boxban, és ő is Hamilton elé ért vissza a pályára.

A 20. körben Verstappen, Pérez, Hamilton volt az első három sorrendje, aztán a 31. körben Lance Stroll (Aston Martin) kapott nagy sebességnél hátsó defektet, melynek következtében a falnak csapódott. A versenybíróság a baleset miatt a pályára küldte a biztonsági autót, amely a 36. körben engedte útjára a mezőnyt.

Az újraindításnál Verstappen megtartotta az első helyet, mögötte Pérez és Hamilton száguldott.

A hajrához közeledve változatlan volt a sorrend a dobogós helyeken, a 47. körben azonban Verstappen a célegyenesben bal hátsó defektet kapott, emiatt a szalagkorlátnak csapódott, és fel kellett adnia a versenyt, melyet egy körrel később piros zászlóval félbeszakítottak.

Az utolsó három körnek állórajttal vágott neki a mezőny, a startnál pedig Hamilton megpróbált bevágni Pérez mellé, ám elfékezte az első kanyart, kihajtott a bukótérbe és a mezőny végére esett vissza. A leintésig Pérez már nem hibázott, mögötte pedig a kiváló versenyt futó Vettel és Gasly ért célba másodikként és harmadikként.

A vb két hét múlva, Franciaországban folytatódik.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.26
Az Osztrák Statisztikai Hivatal elemzése szerint az új autók piaca fellendült, az alternatív....
2026.01.26
A Rába Nyrt. hétfői rendkívüli közgyűlésén megújította a társaság vezető testületeit, módosította a....
2026.01.26
Meglepő részleteket azonban nem hordoz. ..
2026.01.26
A kétszeres Forma-1-es világbajnok Fernando Alonso menedzsmentje, az A14 irányítja a továbbiakban....
2026.01.26
Nem koncepciók, nem kísérleti projektek, hanem működő rendszerek. Az Intertraffic Awards 2026....
2026.01.26
Bosznia-Hercegovina, Szerbia, Montenegró és Észak-Macedónia fuvarozói hétfő délben blokád alá....
2026.01.26
A schwechati (Bruck an der Leitha kerület) repülőtér új utasrekordot állított fel. Most először....
2026.01.26
A pozsonyi repülőtér csütörtökön jelentette be, hogy a magyar tulajdonú Wizz Air tovább bővíti a....
2026.01.26
A csapat friss igazolása, Oliver Solberg lenyűgöző győzelmet aratott az utóbbi évtized talán....
2026.01.26
A modell méreteiben erősen hasonlít a benzines Cullinanre. ..