felmérés

A brit autósok szerint nincs megbízhatóbb a Lexusnál

2018.06.12.

Negyvenezer aktív felhasználó véleménye alapján a Lexus nyerte el a legmegbízhatóbb márka címet a legnagyobb brit online autópiaci oldal felmérésén.

Az Auto Trader az Egyesült Királyság és Írország első számú digitális autókereskedelmi felülete, ahol nemcsak használt és új autók hirdetéseit, hanem teszteket, véleményeket és tanácsokat is talál a felhasználó. A cég a felhasználók visszajelzései alapján évről évre átadja a teljes újautó-piacot lefedő New Car Awards díjakat: az autósok saját tapasztalataikat 16 kategóriába rendezve értékelhetik az egyes típusokat, márkákat, így a végeredmény hitelesnek és általános érvényűnek mondható.

Az Auto Trader 2018-as szavazásán az aktív felhasználók egyértelműen a Lexust kiáltották ki a legmegbízhatóbb márkának, amelynek gyártmányainál a legalacsonyabb az évenkénti javítások átlagos száma.

„Nem meglepő, hogy a megbízhatóság terén a Lexus végzett a felmérés élén” – kommentálta a márka győzelmét Ivan Aistrop, az Auto Trader szerkesztője. „A márka hosszú évek alatt irigylésre méltó hírnévre tett szert ezen a téren. Ez a díj is azt bizonyítja, hogy a Lexus ügyfelei napi szinten előnyként élik meg autójuk műszaki megbízhatóságát, és ami még fontosabb, ezt nagyra is értékelik.”

Nem ez az első fajsúlyos elismerés, amelyet megbízhatóságával érdemelt ki a Lexus. Idén februárban a világ legnagyobb ügyfélelégedettségi kutató szervezete, a J. D. Power járműmegbízhatósági felmérésén (Vehicle Dependability Study) sorban a hetedik alkalommal végzett az első helyen a márka.

A Kelley Blue Book idén harmadszor is a leghitelesebb márkának választotta meg a japán autógyártót, tavaly ősszel pedig a brit WhatCar? szaklap megbízhatósági rangsorának állt az élére a Lexus – és ezek csak a legnagyobb jelentőségű díjak a közelmúltból.

Illusztrációk: Lexus, AutoTrader, J. D. Power

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.09
Vendég: Rusznák András igazságügyi járműszakértő a GOR-CAR-tól. ..
2026.07.09
Lendületbe jött a Peugeot, és ezúttal nem egyszerű modell vagy hajtásláncfrissítés érkezik. A....
2026.07.09
Ráadásul elsőre nem is rossz köridővel. ..
2026.07.09
A Porsche német sportautó-gyártó 122 306 járművet értékesített az ide első hat hónapban, 16....
2026.07.09
Több komoly baleset is volt az utóbbi időben, ami kijelölt gyalogátkelőhelyen történt. Ez megint....
2026.07.09
A Geely tovább bővíti magyarországi modellpalettáját: a márka bejelentette, hogy 2026....
2026.07.09
Évente több száz közúti haláleset következik be, amikor a teherautók és pótkocsik lassítanak vagy....
2026.07.09
A magyar léginavigációs szolgáltató adatai szerint 2026 első hat hónapjában összesen 452 414....
2026.07.09
Miután az ICDP ügyvezetője elhagyta a brüsszeli autóipari konferenciát, a vonat egy bezárt autógyár....
2026.07.09
A motorsport mindig is a technológiai innováció egyik legfontosabb tesztlaboratóriuma volt. Az itt....