Wizz Air

A Budapest-Brassó járat indítása mindkét város számára fontos lépés

2024.07.02.

A Budapest-Brassó járat indítása mindkét város és mindkét ország számára fontos lépés - mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) helyettes államtitkára a járat megnyitó ünnepségén kedden Budapesten a Liszt Ferenc-repülőtéren.

Antal Ferenc - aki egyben a Budapest Airport igazgatóságának tagja - közölte, bíznak az új járat hosszú távú sikereiben és abban, hogy mind gazdasági, mind kulturális szempontból gyümölcsöző kapcsolatokat eredményez.

    

Gabriel Sopanda, Románia magyarországi nagykövete, Yvonne Moynihan, a Wizz Air légitársaság vállalati és ESG vezérigazgatója, Antal Ferenc, a Nemzetgazdasági Minisztérium stratégiai tranzakciókért felelős helyettes államtitkára, a Budapest Airport Zrt. igazgatóságának tagja és Bogáts Balázs, a Budapest Airport kereskedelmi vezérigazgató-helyettese (b-j) a Brassóból érkezett első menetrend szerinti légi járat fogadása után a Liszt Ferenc-repülőtéren tartott sajtótájékoztatón 2024. július 2-án. A Wizz Air járatával heti háromszor repülhetnek az utasok a Budapest - Brassó útvonalon. MTI/Lakatos Péter

"Erdélyi magyarként nagy öröm és megtiszteltetés számomra, hogy itt lehetek ezen az eseményen" - jelentette ki a helyettes államtitkár, aki egyúttal jelezte, a Budapest-Brassó közti közvetlen légijárat új kapukat nyit meg mindkét város és ország számára. A közlekedés gyorsasága és kényelme új lehetőségeket teremt a turizmus, az üzleti kapcsolatok és a kultúra területein - fűzte hozzá.

Brassó a térség azon területei közé tartozik, amelyek a történelem viharai közepette is képesek voltak megőrizni jelentőségüket. Az új légi járat pedig lehetőséget teremt arra, hogy ne csak Brassóba, hanem a térség más részeibe is könnyedén eljuthassanak az utasok - mondta Antal Ferenc.

Arra is felhívta a figyelmet, hogy az elmúlt 10 évben fontos célként azonosította a magyar kormány az összeköttetés javítását a szomszédos országok közösségével.

Gabriel Sopanda Románia magyarországi nagykövete a Budapest-Brassó járat indítása kapcsán közölte "ez fontos nap a számunkra", amely még közelebb hozza Magyarországot és Romániát. 

Bogáts Balázs, a Budapest Airport kereskedelmi vezérigazgató-helyettese elmondta, a Wizz Air járatának köszönhetően heti háromszor repülhetnek az utasok a Budapest - Brassó útvonalon. "Magyarország kapujától Székelyföld kapujáig soha nem vezetett ilyen rövid út" - fogalmazott Bogáts Balázs.

Arra is kitért, hogy az elmúlt években mindkét ország kormányzata jelentős erőfeszítéseket tett azért, hogy a kétoldalú együttműködés erősödjön és a két ország közötti átjárás gördülékenyebb legyen. Ennek volt kulcs fontosságú eseménye Románia Schengeni övezethez való csatlakozása, aminek köszönhetően a romániai magyar légihatárokon való átjárás egyszerűbb, szabadabb lett.

Yvonne Moynihan, a Wizz Air vállalati és ESG területért felelős vezetője elmondta, hogy a Wizz Air szempontjából ez a hatodik új útvonal, amit idén nyáron bejelentettek a Budapest Airportnál és további járatindításokat terveznek.

MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.11
2026. március 1-től Sakai Fumito a Magyar Suzuki Zrt. új vezérigazgatója. Az új vezető Atsumi....
2026.02.11
Nézze meg a videót! ..
2026.02.11
Az Európai Unióban és több más országban egyre élénkebb vita zajlik a műszaki vizsgáztatás (STK)....
2026.02.11
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a MÁV-csoport és a győri Széchenyi István Egyetem....
2026.02.11
A Ferrari bemutatta vadonatúj, teljesen elektromos sportautójának belső formatervezését és....
2026.02.11
Tavaly 147 idős halt meg közlekedési balesetben Ausztriában. Ez 27-tel több, mint 2024-ben, és a....
2026.02.10
A rali Európa-bajnokság (ERC) honlapján kedden nyilvánosságra hozott versenynaptár szerint az idén....
2026.02.10
Át kell tervezni a modelleket, majd az autonóm járművek sofőrjei után a melósok is eltűnnek az....
2026.02.10
„Még tapasztalt kollégáink is meglepődtek azon az extrém gyorshajtáson, amit a hétvégén....
2026.02.10
Az 1969-ben és 1970-ben született alkalmazottak 57 évesen nyugdíjba mehetnek: a VW korai....