CES kiállítás

CES 2023: A BMW eltünteti a műszerfalat és a kijelzőmonitort

2023.02.21.

A BMW i Vision Dee koncepcióautóval a BMW ízelítőt ad a következő járműgenerációból. Ez 2025-től lesz elérhető az "Új osztály" modellekben.

 

A BMW ízelítőt ad az Új osztályról.

A BMW az autók teljes szélvédőjét szélesvásznú kijelzővé kívánja alakítani. Az autógyártó a Las Vegas-i CES amerikai elektronikai szakkiállításon bemutatta a "BMW i Vision Dee" futurisztikus szedánt, amelynek műszerfala üres. A sebességmérő, a navigációs rendszer és minden egyéb információ a szélvédőn keresztül a head-up kijelzőn jelenik meg. "A járművek következő generációjának előrejelzése. Ez az innováció 2025-től az Új osztály modelljeiben is elérhető lesz" - jelentette be a BMW.

A head-up display hamarosan sorozatgyártásba kerül.

A látójármű belülről spártai módon üresnek tűnik: Nincsenek kilincsek, műszerfal, hőmérséklet-szabályozók, kapcsolók, gombok - és nincs többé kijelző sem. A központi vezérlőelem egy érzékelőrendszer a felületen, amely a mai autókban a műszerfal. A járművezető hanggal vagy kézmozdulattal dönti el, hogy milyen információkat szeretne látni a szélvédőn. Amikor az autó áll, a sötétíthető ablakok segítségével kizárhatja a valóságot, és teljesen elmerülhet a virtuális világban.

"A BMW i Vision Dee-vel megmutatjuk, hogy mi lehetséges, ha a hardver és a szoftver egyesül" - mondta Oliver Zipse vezérigazgató. A jövőképjármű kihasználja a digitalizációban rejlő lehetőségeket, és hangsúlyozza annak kiemelkedő jelentőségét a következő autógenerációk számára.

BMW i Vision Dee

Adrian van Hooydonk, a BMW formatervezési vezetője szerint a jármű maga is a digitális világ portáljává válik. A járművezető azonban mindig megtartja a teljes irányítást. Nemcsak a kezelőszerveket és a kijelzőket, hanem az anyagokat és a dizájnt is szándékosan csökkentették, hogy "semmi ne vonja el a figyelmet a digitális élményről".

"Már 2025-től a head-up display a szélvédő teljes szélességében megjelenik az Új osztály modelljeiben" - jelentette be a BMW. Az "Új osztály" az akkumulátoros autók számára kifejlesztett új architektúrán alapul. A tervek szerint ugyanolyan nyereségessé teszi őket, mint a mai belső égésű motorokat, és 2025-től a teljes csoportban bevezetésre kerül.

 

Cs.A.-Ő.P.

Cikkünk megírását az InterCars támogatta.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.16
Az Európai Unió enyhített kedden az új gyártású belső égésű motorok - benzin- vagy dízelüzemű autók....
2025.12.16
Pár hete minden média felületen találkozhattunk a szomorú hírrel, hogy milyen komoly baleset....
2025.12.16
Az AutoWallis kiskereskedelmi üzletága két új prémium kategóriás kínai autómárkát vezet be a magyar....
2025.12.16
Az ukrán hadsereg folyamatosan fejleszti védelmi- és támadó képességeit, és ezzel összefüggésben....
2025.12.16
A vadonatúj Mazda CX-5 új korszakot nyit a márka életében: az első modell, amely megkapja a Mazda E....
2025.12.16
Egy új brit–kínai kutatás szerint a fedélzeti hangasszisztensek aktív használata jelentősen....
2025.12.16
Visszakerül a Forma-1-es versenynaptárba a Portugál Nagydíj. ..
2025.12.16
A négy kontinensen készülő BMW 3-as sorozat az elmúlt fél évszázad során a BMW Group nemzetközi....
2025.12.16
Erősen indult az első hét a 2026-os autópálya-matricák elővásárlásában: az utazóközönség december 8....
2025.12.16
Újabb téli tanácsokat adott a Magyar Gumiabroncs Szövetség a téli autózással, valamint a járművek....