Ferrari F12

Csak Amerika kap a legújabb Ferrariból

2014.10.12.

A nyitott F60 Americából mindössze 10 példányt gyártanak, és csak az Egyesült Államokban lehet(ett) megvenni őket.

A Ferrari legújabb modellje, az F60 America azt hivatott ünnepelni, hogy az olasz gyártó 60 éve lépett be az észak-amerikai piacra. Maga az autó az F12 Berlinetta nyitott változata, ami a Ferrari szerint jól kombinálja az amerikai ügyfelek két szenvedélyét: a V12-es motort és a szabad ég alatt száguldást. Csak 10 darab készül belőle, mint 1967-ben, a szintén csak Amerika számára gyártott 275 GTS4 NART Spiderből. Bár a kocsiért több mint 600 millió forintot kérnek – ami jelentősen több az alapokat adó F12 Berlinetta 93 milliós áránál –, így is sikerült már mind a 10 darabot értékesíteni.

Nem csak a tetőt távolították el az F12-ről, hanem a komplett karosszériát áttervezték, beleértve az orr-részt, a sárvédőket, az ajtókat és a fart is, ahol a Berlinettáról ismert, aero-hídnak nevezett elemet eltávolították. A fényezés a Ferrari észak-amerikai versenycsapatának színeiben pompázik, a bukócsöveket bőrrel borították. Különleges, hogy belül a vezető oldalát pirosra, az utasét feketére színezték, ezzel a klasszikus Ferrari versenyautókra utalnak.

A vászontetőt 120 km/h-s sebességig lehet nyitni és csukni, természetesen gombnyomásra, villanymotorokkal. Nem nyúltak a 6,3 literes, 740 lóerős V12-es motorhoz és a hétfokozatú duplakuplungos váltóhoz sem, de nem is volt rá szükség. A százas sprintet mindössze 3,1 másodperc alatt teljesíti a kétüléses roadster, tehát semmivel sem lassabb az F12 Berlinettánál.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.13
Az európai verseny után német fölény a a világbajnoki döntőben.  ..
2026.02.13
A Mercedest vezető Kimi Antonelli autózta a leggyorsabb köridőt a bahreini Szahírban pénteken, a....
2026.02.13
Ausztriában 2025 végéig 438 gyorshajtó autóját foglalták le ideiglenesen. Nem világos, hogy ezek....
2026.02.13
Mesterséges intelligencia, adattudomány, programozás, nagy nyelvi modellek, gépi tanulás, ipari....
2026.02.13
Hatékonyabb szállítás vagy súlyos közlekedésbiztonsági visszalépés? Miközben az EU a teherfuvarozás....
2026.02.13
Hatliteres V12-es erőforrás-hálózatról tölthető hibrid rendszerrel megtámogatva: a modern autóipar....
2026.02.13
Erőszakos incidens történt a palma de mallorcai repülőtéren egy Madridba induló Ryanair-járatra....
2026.02.13
- Javában tart a tél és a síszezon, sok magyar pedig a környező országok síterepeit veszi célba: a....
2026.02.13
Személygépjárművel ütközött össze a Szolnokról a Keleti pályaudvarra tartó vonat pénteken....
2026.02.13
A Datahouse adatai szerint januárban 9538 új személygépkocsit és kishaszonjárművet helyeztek....