Daimler

A Daimler visszalépett Kamaz-részesedése növelésétől

2014.07.18.

A német konszern korábbi terveivel ellentétben mégsem növeli az orosz haszongépjármű-gyárban tartott részesedését.

 
A Daimlernek 15 százalékos részesedése van a Kamazban. Ebből 11 százalék közvetlenül a tulajdonában van, 4 százalékot pedig az EBRD tart birtokában a Daimler számára. A Kamaz-gyárral kötött partneri szerződés nyitva tartja a Daimler előtt részesedése növelésének lehetőségét. A további résztulajdon vásárlásáról huzamosabb ideje folyó tárgyalások azonban a vételár eltérő értékelésén akadtak meg.
 
Az orosz Vedomoszty üzleti napilap csütörtökön publikált értesülése szerint a Daimler és a Kamaz között új partneri szerződés van készülőben, amely viszont már nem biztosítana a német autógyár számára előjogot további részvénypakettek vásárlására. Az orosz lap idézi a Daimler egyik illetékesének kijelentését is arról, hogy az orosz féllel a részesedés megemeléséről folytatott tárgyalások fényében a Daimler optimálisnak tartja jelenlegi tulajdonhányadát. 
 
"Nincsenek terveink a részesedés növelésére" - szögezte le a Daimler szóvivője a Reuters hírügynökségnek, hozzátéve, hogy a tárgyalások a közös vállalkozás meglévő keretein belül folynak tovább a Kamazzal. 
A Daimler visszalépésének bejelentése egybeesik az Egyesült Államok és az EU Oroszország, valamint orosz állami és üzleti vezetők ellen életbe léptetett szankcióinak szigorításával. 
 
A Kamaz legnagyobb részvényese, 49,9 százalékkal az orosz állami Rostec technológiai konszern. A Ruben Vardanian örmény üzletember által vezetett befektetői konzorcium 23,6 százalékos részesedéssel rendelkezik a Kamazban.
 
Forrás: 
MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.03
Büntetésekkel néz szembe, aki a gyártási költségnél olcsóbban értékesítene autót a kínai piacon. ..
2026.03.02
Az ausztrál zenész, Angus Stone meleg, narratív dalairól ismert. Mindenekelőtt egy dolgot társít a....
2026.03.02
Budapest. Mostantól rendelhető az Opel új generációs teljesen elektromos sportautóinak, a GSE....
2026.03.02
Egy valódi Forma–1-es relikvia kerül hamarosan árverésre: az RM Sotheby’s aukciósház március elején....
2026.03.02
Az Astotec Automotive Hungary autóipari beszállító új, 3,6 milliárd forintnyi értékű beruházása....
2026.03.02
Minden, amit már most tudni kell a látványos változásokról.   ..
2026.03.02
Új korszak kezdődik az elektromos mobilitás hazai piacán: jelentős, több mint 3 millió forintos....
2026.03.02
 A Karmelita Kolostorban Orbán Viktor miniszterelnök és Karel Havlíček cseh miniszterelnök-....
2026.03.02
Biatorbágy közelében végeznek műszaki mentést a tűzoltók - írja a Katasztrófavédelem. ..
2026.03.02
A Toyota Motor Manufacturing Canada és az Agility Robotics kereskedelmi megállapodást kötött,....