Daimler

A Daimlernek nem kell állami segítség

2020.03.26.

Mint tudjuk, az autógyártókat is elérte a koronavírus, így több vállalat is nehéz helyzetbe kerülhet. A Daimler bár alkalmazza a rövidebb munkaidőben való foglalkoztatás lehetőségét, állami segítségre egyelőre nincs szüksége.

Ola Källenius, a konszern vezérigazgatója (a legendás Dieter Zetzsche utódja) szerint a következő hetek feladata a helyzet menedzselése és a likviditás biztosítása. Elmondása szerint jó helyzetben vannak, jelentős likvid forrás áll rendelkezésükre.

Az Automobilwoche beszámolója szerint továbbá elmondta, hogy tartják a korábban meghatározott osztaléktervüket, amely eleve jelentős csökkenést tervezett a részvényeseknek kifizetett osztalékot tekintve. Legutóbb a részvényesek 3,25 eurót kaptak részvényenként, a gyártó tavalyi teljesítménye alapján viszont idén be kell érniük 0,9 euróval.

“A Daimlernek jelenleg nincs szüksége állami segítségre.”

Így nyugtatta a kedélyeket Källenius, ugyanakkor hozzátette, hogy mivel a német törvények megadják a rövidebb munkaidőben való foglalkoztatás lehetőségét, ezzel az eszközzel élni is fog.

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.26
Tizenegy gépkocsi ütközött pénteken Romániában, a Craiova és Pitesti közötti gyorsforgalmi úton. A....
2025.12.26
Szépségkirálynő és sztárfocista reklámozta, de hiába. ..
2025.12.26
Akadálymentes peron épül a budapesti Keleti pályaudvaron - közölte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport....
2025.12.26
Egy tanulmány szerint a szülők 73%-a menetiránynak megfelelően fordítja gyermeke autósülését,....
2025.12.26
A rangos AUTOBEST az autóipar legfontosabb idei innovációit, kimagasló teljesítményeit és....
2025.12.26
Bár egy versenyt ki kellett hagynia, mégis sikerült megismételnie a bravúrt: Gilyén Krisztián  (....
2025.12.26
Baleset történt a 7-es főúton, árokba hajtott egy autó – jelentette az Országos Katasztrófavédelmi....
2025.12.26
A Leapmotor a 2026-os Brüsszeli Autószalonra időzíti a B03X európai premierjét, a B05 modell belső....
2025.12.26
Egyesek számára a tél a meghittséget és a kalandokat jelenti: sítúrákat, téli tájakat és kandalló....
2025.12.26
A BMW Group utazáselemzéssel, gamifikációval és CO2-tudatos járműtöltéssel látványosan hatékonyabb....