Dakar

Dakar: Hatalmasat esett Peterhansel az Audival, és feladta a versenyt

2023.01.07.

Stéphane Peterhansel feladta a Szaúd-Arábiában zajló Dakar-ralit, miután a hatodik szakaszon balesetet szenvedett, navigátora Edouard Boulanger pedig megsérült.

A Mr. Dakar becenevű 57 éves autóssal a gyorsasági szakasz 212. kilométerénél történt a baleset, amikor túl nagyot ugrattak egy dűnén, és nagyon magasról, keményen landoltak az elektromos Audival. A 14-szeres Dakar-győztes és ezzel rekorder pilóta akkor az élen állt a szakaszon. Boulanger-t - aki a pilótája rövid eszméletvesztése miatt a navigátorülésből állította meg az autót - hátfájdalmai miatt helikopterrel a burajdahi kórházba szállította a verseny egészségügyi szolgálata.

Pedig a francia kettős a csütörtöki ötödik szakaszt követően második volt összetettben a címvédő katari Nasszer al-Attijahtól 22:36 perccel elmaradva.

Az ugyancsak Audival versenyző spanyol Carlos Sainz, aki összesítésben negyedikként kezdte a hatodik szakaszt, ugyanazon a helyen szintén balesetet szenvedett, mivel követték Peterhanselt, de ő és navigátora is sértetlenül úszta meg a bukást, csak az Audi futóműve sérült meg. A szervezők közlése szerint a páros igyekszik megjavítani az autót, hogy tovább haladhasson.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

Forrás: 
MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.13
Az európai verseny után német fölény a a világbajnoki döntőben.  ..
2026.02.13
A Mercedest vezető Kimi Antonelli autózta a leggyorsabb köridőt a bahreini Szahírban pénteken, a....
2026.02.13
Ausztriában 2025 végéig 438 gyorshajtó autóját foglalták le ideiglenesen. Nem világos, hogy ezek....
2026.02.13
Mesterséges intelligencia, adattudomány, programozás, nagy nyelvi modellek, gépi tanulás, ipari....
2026.02.13
Hatékonyabb szállítás vagy súlyos közlekedésbiztonsági visszalépés? Miközben az EU a teherfuvarozás....
2026.02.13
Hatliteres V12-es erőforrás-hálózatról tölthető hibrid rendszerrel megtámogatva: a modern autóipar....
2026.02.13
Erőszakos incidens történt a palma de mallorcai repülőtéren egy Madridba induló Ryanair-járatra....
2026.02.13
- Javában tart a tél és a síszezon, sok magyar pedig a környező országok síterepeit veszi célba: a....
2026.02.13
Személygépjárművel ütközött össze a Szolnokról a Keleti pályaudvarra tartó vonat pénteken....
2026.02.13
A Datahouse adatai szerint januárban 9538 új személygépkocsit és kishaszonjárművet helyeztek....