Bécs

Drámaian csökkent az autólopások száma Ausztriában

2022.05.12.

Míg 2009-ben több mint 9200 járművet loptak el Ausztriában, addig az előző évben ez a szám 1168 volt – írja az orf.at

A "Soko Kfz" egy nyomozócsoport a Szövetségi Bűnügyi Rendőrségi Hivatalban, amely autófeltörésekre és járműlopásokra szakosodott. 2009-es alapítása óta a "Soko Kfz" több mint 2000 járműlopást tudott felderíteni körülbelül 50 millió euró értékben.

Mintegy 700 gyanúsított ellen indult nyomozás. A különleges nyomozócsoport felállítása óta jelentősen visszaesett az autólopások száma Ausztriában. Míg 2009-ben több mint 9200 járművet loptak el Ausztriában, addig az előző évben ez a szám 1168 volt.

Öt autót loptak el

A legújabb fogást az a három fiú jelentette, akik egy előkelő BMW-t loptak el Bécsben és négy másik autót Alsó-Ausztriában. A gyanúsítottak 15 és 16 év közöttiek. Letartóztatták őket.

Az autókereskedésekben és egy műhelyben elkövetett betörések során ellopott járművek összértéke 100 ezer euró volt. A fiatalok még nem rendelkeztek jogosítvánnyal, de a Bécs-Floridsdorfban ellopott BMW-vel Gerasdorfba és Höbersdorfba (Korneuburgi járás) elvezettek, hogy ott több autót lopjanak.

A BMW végül egy nyilvános garázsban került Bécs-Mariahilfben. A „Soko Kfz” az Alsó-Ausztriai Állami Bűnügyi Rendőrségi Hivatallal és a Bécsi Utcai Bűnözés Elleni Munkacsoporttal (EGS) együtt figyelte meg a járművet. Amikor a három gyanúsított a múlt héten megjelent a garázsban, és ki akartak menni az ellopott autóval, a rendőrök megállították és elfogták őket.

Rendszám cserélve

Betörés és okmányokkal való visszaélés miatt folyik most eljárás ellenük – a trió az ellopott járművek rendszámtábláit eltávolította, és olyanokkal cserélte ki, amelyeket szintén illegálisan birtokoltak kifejezetten erre a célra.

A három gyanúsított közül kettő beismerő vallomást tett a hatóságoknak – közölte a Szövetségi Bűnügyi Rendőrség. Az öt járművet biztosították. Már visszakerültek jogos tulajdonosaikhoz.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 





 

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.14
Megkezdte működését a hétvégén Európa leghosszabb kabinos felvonója Párizs délkeleti elővárosi....
2025.12.14
Kellene egy jó 6-os! A mérleg: kettőből semmi, siralmas állapotok ..
2025.12.14
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Kötelesség.  ..
2025.12.14
A teljesen elektromos gépkocsi több mint 700 km-es hatótávolsággal rendelkezik ..
2025.12.14
Elérte a Budapest Airport a tizenkilencmilliós utasforgalmat. Ez újabb rekordot jelent a 75 éves....
2025.12.14
A 26. Nemzetközi Közlekedési Konferencián Szegeden szóba került egyebek mellett a BYD épülő....
2025.12.14
Jövőre több újdonság is lesz az autópályák használatában, és ezeket sokan nem ismerik - közölte az....
2025.12.14
A Wizz Air elérte a 60 milliós utasforgalmat Magyarországon, külön köszöntötték a 60 milliomodik....
2025.12.14
A 2050-re elérendő nettó zéró kibocsátás felé vezető úton a BMW Group 2035-re új mérföldkövet....
2025.12.14
Három személyautó és egy kisbusz ütközött az 53-as főúton Balotaszállás és Kiskunhalas között....