közlekedésbiztonság

Drónokkal és civil járőrautókkal csaptak le a rendőrök, sokaknak sokba kerül

2024.10.03.

Összehangolt akció zajlott Kaposváron és vonzáskörzetében, 94 szabálysértővel szemben léptek fel a rendőrök - írja a police.hu.

A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészeti szakemberei a Készenléti Rendőrség egységeinek segítségével október 2-án fokozottan ellenőrizték Kaposvár és környéke forgalmát. A szabályszegők hatékonyabb kiszűrése érdekében az egyenruhások nemcsak civil kocsikkal, hanem drónnal is figyelték a közlekedésbiztonság tekintetében legkritikusabb pontokat.

Fotó: police.hu

A rendőröknek többek közt a biztonsági öv használatának elmulasztása, a vezetés közben kézben tartott mobiltelefon használata, a sebességtúllépés, valamint az elsőbbség szabályainak megsértése miatt összesen 94 esetben kellett intézkedniük. Az akciót öt civil gépkocsi, nyolc járőrautó, és három drón is segítette.

A közúti közlekedési balesetek jelentős része gondatlan magatartásra vezethető vissza, azonban körültekintő, figyelmes vezetéssel, a szabályok betartásával a balesetek nagy része elkerülhető, a passzív biztonsági eszközök használatával pedig a sérülés súlyossága mérsékelhető. A biztonsági öv használata a gépkocsi vezetőjének és utasainak egyaránt kötelező.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.03
10 éves, 190.000 km-es Dacia Logan 1.2 ..
2026.08.03
Kínában már debütált a tech fókuszú XPeng új modell családja egy felső-középkategóriás szedánnal,....
2026.08.03
Több nagy energiaigényű vállalat, köztük az ország két autógyára leállította termelését,....
2026.08.03
Sami Pajari rögtön a lettországi sikere után újra a dobogó tetejére állhatott Finnországban, és....
2026.08.03
Az Automobili Lamborghini Francesco Miliciát nevezte ki új marketingigazgatójának. Christian Mastro....
2026.08.03
Tizenkettedik alkalommal rendezik meg a Nemzetközi Oldalkocsis Találkozót augusztus 5. és 9. között....
2026.08.03
Elindult a megújult Mol Bubi közbringarendszer hétfőn Budapesten, a korábbinál nagyobb flottában....
2026.08.03
Az Autós Nagykoalíció (ANK) nyolcadik alkalommal hirdette meg az Év Magyar Autója versenyt,....
2026.08.03
Az elektromos Amble One egyszerre tánik golfkocsinak, dűnebuggy-nak és holdjárónak, mégis....
2026.08.03
A Toyota 2000GT a japán autógyártás egyik legnagyobb legendája, de létezik belőle egy még....