Forma 1

Ecclestone egyszavas összefoglalója a 2015-ös szezonról

2015.11.26.

A Forma-1 Menedzsmentet (FOM) irányító Bernie Ecclestone úgy véli, a Ferrari feltámadása volt a 2015-ös szezon csúcspontja, az pedig, hogy a vörösök ismét futamgyőzelmeket tudtak szerezni, elmondása szerint nagyszerű hír az egész sportág számára.

A patinás olasz alakulat 2014-ben Forma-1-es futamgyőzelem nélkül maradt, sőt a szezon során mindössze két dobogós helyezést szerzett, egy évvel később azonban három diadal és tizenöt dobogós pozíció került az istálló neve mellé – és egy viadal még hátravan a versenyévadból! Noha a téli hónapokban tett előrelépések nem voltak elegek a Mercedes legyőzéséhez, nekik köszönhetően a Ferrari stabil második erővé vált néhány hónappal egyik leggyengébb szezonja után.

A FOM első embere legutóbbi nyilatkozata során elismerte, 2014 végén nem gondolta volna, hogy az olaszok ilyen gyorsan talpara állnak, a végéhez közeledő versenyévad csúcspontjának pedig az ő megújulásukat tartja. „A (szezon) legjobb részét egy szóval össze lehet foglalni: Ferrari” – mondta a Gazzetta dello Sportnak.„Az, hogy visszatértek a győztesek közé nagyon fontos volt számomra, és az egész Forma-1 számára. Persze, ez várható volt! Az viszont meglepett, hogy ilyen gyorsan visszatértek a mezőny elejébe” – teszi hozzá a nyolcvanöt éves üzletember.

A 2015-ös évad előtt kis túlzással teljesen kicserélődött a Ferrari Forma-1-es alakulatának vezetősége, 2014 végén ugyanis távozott a gyár elnöke, majd az év első felében kinevezett csapatfőnök is bejelentette lemondását, miközben több mérnöknek is el kellett hagynia az istállót. Ezzel párhuzamosan pilótafronton is komoly változás történt: Fernando Alonsót Sebastian Vettel váltotta, aki már második ferraris futamán felállhatott a dobogó legmagasabb fokára.

„Mindig is támogattam Vettel csapatváltását” – jegyzi meg Ecclestone a négyszeres világbajnok említésekor. „Amikor láttam, hogy Malajziában elsőként halad át a célvonalon, az fantasztikus volt… Egy versenyzőt elsősorban a környezete alapján lehet megítélni. Sok versenyző van, aki egy jó autóval a győzelemért is harcolhatna, ahelyett hogy névtelenné válik. Sebastian alatt egy jó versenyautó van, de ő maga is nagyon sokat hozzátett ehhez. Én a legjobbak közé sorom őt, Lewis Hamiltonnal, Michael Schumacherrel és Fernando Alonsóval” – zárja gondolatát dicsérő szavakkal.

 

(Forrás: Motorsport, telesport.hu)

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.09
Miután az ICDP ügyvezetője elhagyta a brüsszeli autóipari konferenciát, a vonat egy bezárt autógyár....
2026.07.09
A motorsport mindig is a technológiai innováció egyik legfontosabb tesztlaboratóriuma volt. Az itt....
2026.07.09
A kedvezőbb árfolyamkörnyezetre és az erősödő piaci versenyre reagálva tovább növeli egyes....
2026.07.09
Látva a stagnáló villanyos eladásokat Európában, egy időre jegeli legfontosabb európai modelljének....
2026.07.09
A nagy érdeklődésre tekintettel a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) újabb ötezer ügyfél számára....
2026.07.09
140 ezer forintos bírságra számíthatnak azok az autósok, akik lakott területen 103, illetve 104 km/....
2026.07.08
A mesterséges intelligenciáról szóló autóipari hírek többsége még mindig az önvezetésre koncentrál....
2026.07.08
A MÁVPlusz alkalmazásban már elérhetők térképen a valós idejű késési adatok - közölte Vitézy Dávid....
2026.07.08
A szellemi tulajdon védelmének klasszikus módja az iparjogvédelem. A szabadalommal nem védett....
2026.07.08
A budapesti Ferencvárosi Torna Club (FTC) női kézilabdacsapata a 2026/2027-es idénytől kezdve FTC-....