Audi

Együtt dolgozik a robot és az ember Ingolstadtban

2015.02.21.

Az Audi kifejlesztett egy robotot, ami „kéz a kézben” tud együtt dolgozni az emberekkel, védőkorlát vagy -rács nélkül. Egyben ez az első robot-ember kapcsolat, amit a Volkswagen-konszern a végső összeszerelő állomásokon használ az autógyáraiban.

Az Ingolstadtban munkába állított PART4you nevű új robot kamerát és egy szívóhatást generáló eszközt használ, utóbbival fel tudja venni a kisebb alkatrészeket, és oda tudja adni a szerelést végző munkásnak. A dolgozó így mentesül az alkatrészes láda fölé történő hajolgatástól, ami védi a hátát és a gerincét. Ráadásul a robottal időt is lehet nyerni, ami hatékonyabbá teszi a termelést.

„Látjuk a lehetőségeket, amik az ember-gép közötti fejlett interakcióban rejlenek” – nyilatkozta Peter Mosch, az Audi munkástanácsának elnöke. „Nekünk az a fontos, hogy a fejlesztések milyen irányt fognak venni. Mi üdvözöljük az újítást, ha nem jár munkahelyek elvesztésével, vagy azzal, hogy az emberek elveszítik a függetlenségüket a robotokkal szemben” – folytatta.

„A puha külső védőrétegnek és a belső biztonsági érzékelőknek köszönhetően nem jelent a robot veszélyt az emberre” – mondta Johann Hegel, az Audi „Összeszerelési Technológiák” részlegének vezetője.

Az Audi azt tervezi, hogy további ember-robot kapcsolatokat létesít, amiket a többi gyárban is, nem csak Ingolstadtban tudnának használni.
 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.15
- Benyújtottam a parlamenti mandátumomról történő lemondásomat. Ennek oka, hogy rendkívül....
2026.07.15
Mostanra ért be igazán a BMW kitartó munkája, ami gyakran mindenki másétól eltért (rád nézek i3!).....
2026.07.15
Idén átlagosan 8500 forintos éves díj mellett, alapvetően két biztosító termékei közül választanak....
2026.07.15
- Nem dolgoztam techcégnél, de ha a Szilícium-völgyből egy elektromos furgont kaptunk volna....
2026.07.15
Az első fokon kiszabott kilenc év fegyházbüntetés súlyosítását indítványozta Pécsi Fellebbviteli....
2026.07.15
Nem biztos, hogy sokan tudják a választ arra a kérdésre, hogy melyik most a legnépszerűbb Toyota....
2026.07.15
A fenntartható mobilitás jövőjével kapcsolatos iparági fejlesztések legnagyobb része az elektromos....
2026.07.15
„Két jelentős ipari szereplő kapcsolatának új szintre emelése a közös vállalat. Az új partneri....
2026.07.15
A kerékjáratba helyezett műanyag palackos és a kilincsbe rejtett pénzérmés trükk után most egy....
2026.07.15
Washingtonban hivatalosan is bemutattá az amerikai főváros központjában augusztusra tervezett....