Tom Hanks

Eladó Tom Hanks Polski Fiatja - van rá oka

2022.03.06.

A népszerű Bring a Trailer aukció egyik sztárja egy háromajtós Polski Fiat 126p 1974-ből. Különlegességét az adja, hogy a kicsi kocsi tulajdonosa a világhírű amerikai filmszínész, Tom Hanks – írja a carsweek.tu.

Az aukciós tétel egy régi, 1974-es Polski Fiat 126p, amely kalandos körülmények között került a kétszeres Oscar-díjas filmszínész, Tom Hanks tulajdonába.  

Hanks egyik budapesti forgatása alkalmával tett tréfás megjegyzést egy utcán látott Kispolszkira. Lengyel rajongói ezt komolyan vették.  Bielsko-Biala város lakói 2017-ben elküldtek neki ajándékba a teljesen felújított Polski Fiat 126p modellt.

A sztár névjegyével ellátott kicsi kocsi induló ára 55 555 dollár, de várhatóan a végleges összeg ennél jóval magasabb lesz.

A háromajtós, fehér karosszériájú autó belső kialakítását a híres lengyel tuningstúdió, a Carlex Design szakemberei végezték. Belső felületei fekete, citromszínű és fehér színűek. A műszerfalon kis fémtábla jelzi, hogy az autó Bielsko-Biała lakóinak ajándéka Tom Hanks számára.

A különlegesen átalakított Polski Fiat 23 lóerős, 594 köbcentiméteres motorral és 4 fokozatú kézi váltóval van felszerelve.

Az autó – legalábbis a hivatalos tájékoztatás szerint - kevesebb, mint 500 kilométert futott.

Tom Hanks az autók eladásából származó bevételt egy általa vezetett, sebesült háborús veteránok gondozását támogató jótékonysági alapítványnak ajánlja fel.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.03
A Toyota 2000GT a japán autógyártás egyik legnagyobb legendája, de létezik belőle egy még....
2026.08.03
Áprilisban Jim Farley, a Ford vezérigazgatója elárulta, hogy a vállalat régóta várt (és egyelőre....
2026.08.03
Számos BMW személygépkocsi indítási problémája járműtüzet okozhat. Az érintett autókat most....
2026.08.03
Miközben javában tart a nyár, az autóipar már az ősz egyik legfontosabb eseményére készül. A....
2026.08.03
Szöveges és térképes figyelmeztető előrejelzést adott ki Magyarország területére 2026. 08. 03.....
2026.08.02
Kemény válogatás után eredményhirdetéssel ért véget a hétköznapiak derbije.   ..
2026.08.02
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Nagyvárosi szmogból a szabadba. ..
2026.08.02
Lecsapott a BYD sencseni-santoui gyártóbázisára az idei év eddigi legerősebb tájfunja. ..
2026.08.02
Nem csitulnak a harcok a szomszédos Ukrajnában és nem javul az Egyesült Államok viszonya a NATO-val....
2026.08.02
Gellér László, a Magyar Vitorlás Szövetség (MVSZ) elnöke szerint hatalmas sportteljesítmény, hogy a....