Avis

Elektromos autókkal bővítette flottáját az Avis itthon

2015.07.15.

Négy új elektromos Nissan Leaf-et vásárolt flottájába a magyarországi Avis Autókölcsönző. A beszerzésnek köszönhetően jelenleg az Avis kínálja a legtöbb elektromos autót bérbeadásra az országban. A járművekhez saját töltőállomás is épül a kölcsönző újonnan átadott budapesti képviseletén, a Soroksári úton. Az új járművek júliustól már bérbe vehetők – tájékoztat Haraszti Géza, az Avis Autókölcsönző ügyvezetője.

„Az alternatív hajtással közlekedő járművek egyre népszerűbbek, ezért ezzel a trenddel az autókölcsönzőknek is lépést kell tartaniuk. Az uniós irányleveket figyelembe véve 2020-ig Magyarországnak jelentős fejlesztéseket kell eszközölni az alternatív, köztük az elektromos töltőállomás hálózatok kiépítésében. Várhatóan ekkora megsokszorozódik az elektromos járművek száma az utakon. A környezet tudatosság ma már az élet minden területét áthatja, így nem véletlen, hogy a vállalkozások, köztük az autókölcsönzők is cégfilozófiájuk részévé teszik a fenntartható működést” – hangsúlyozza Haraszti Géza.

Indulásként az Avis Autókölcsönző négy új Nissan Leaf-et vásárolt flottájába, de az elektromos járművek számát tovább növelik majd a jövőben. A flotta megújítása mellett a működés tekintetében is jelentős lépéseket tesz a cég a fenntarthatóság jegyében. „Vecsési telephelyünkön nemrég helyeztük üzembe a napelemeket, így a szükséges energia nagy részét a jövőben megújuló forrásból nyerjük. A július elején átadott Soroksári úti irodánkat pedig szintén a fenntarthatóság szellemében alakítottuk ki, az újrahasznosítás, a szelektív szemétgyűjtés, az energiatakarékos működés alapelv a telephelyen. Ezt a filozófiát rövid időn belül minden irodánkban alkalmazzuk majd” – emeli ki az ügyvezető.  

Az Avis világszerte kiemelt hangsúlyt fektet a környezetbarát működésre és az alternatív hajtású járművek kínálatának bővítésére. Európában az autókölcsönző dán üzletága rendelkezik a legnagyobb villanyautó-flottával, 861 elektromos járművével listavezető.

Július elején Szombathelyen, valamint Nyíregyházán is új képviseletet nyitott az Avis. Utóbbinak azért is van kiemelt jelentősége, mert a térségben fontos ipari park működik számos nemzetközi nagyvállalattal, így a szerződéses partnerek kiszolgálása sokkal könnyebbé válik a jövőben. Emellett Budapesten is újabb – immár a harmadik - irodával bővítette jelenlétét a cég. Az új képviseletekkel együtt 19-re bővült az Avis magyarországi irodáinak száma.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.17
Megkezdte első sorozatgyártású elektromos légi taxijának tesztrepüléseit az amerikai Joby Aviation....
2026.03.17
 Végleges: miután a Lada német importőre fizetésképtelenné vált, most végleg beszüntette működését....
2026.03.17
A használtautó-vásárlás sokak számára komoly pénzügyi döntést jelent, ugyanakkor jelentős....
2026.03.17
Már idén életbe lép az új rendszer. ..
2026.03.17
Mintegy 15 ezer ember nem használt biztonsági övet a március 9. és 15. között zajlott országos....
2026.03.17
Az autonóm járművek körüli vita új szintre lépett: a technológiai verseny helyét egyre inkább a....
2026.03.17
Nem kicsit szegte meg a szabályokat egy járműszerelvény vezetője. ..
2026.03.17
A kihívásokkal teli piaci környezet ellenére az Audi Hungaria jó teljesítményt ért el 2025-ben,....
2026.03.17
Végső tesztfázisába ért az a japán kormányzati projekt, amely az önvezető technológiák logisztikai....
2026.03.17
A rendszer képességeit a Honda új demonstrációs laboratóriumában, a németországi Offenbachban....