Amazon

Elektromos furgonokat fejlesztő cégbe fektet az Amazon és a GM

2019.02.18.

- Elektromos kis-áruszállító járművek gyártására létrehozott vállalatban tervez részesedést vásárolni az Amazon és a General Motors a Reuters hírügynökségnek az ügyletben ismeretekkel rendelkező forrásokból származó információi szerint.

A forrás arról tájékoztatta a hírügynökséget, hogy az Amazon.com Inc. és a General Motors Co. vállalatok tárgyalásokat folytatnak az elektromos furgonok gyártására készülő Rivian Automotive LLC vállalattal kisebbségi résztulajdon vásárlásáról. A két cég befektetése 1-2 milliárd piaci tőkeértékhez juttatná a Michigan állambeli Plymouthban alapított startup vállalatot.

Az Amazon és a Rivian elzárkózott a Reuters értesülésének kommentálásától. A General Motors közleményében a Rivian méltatására szorítkozott, de nem tett említést arról, hogy bármilyen tárgyalások lennének folyamatban. - Nagyra értékeljük, amit a Rivian a zéró-emissziós és teljesen elektromos mobilitás jövőjéért tesz - írja a GM közleménye. A Rivian 2020 őszén tervezi piacra dobni tavaly novemberben bemutatott R1T elektromos furgonját.

A céget 2009-ben jelenlegi vezérigazgatója R.J. Scaringe alapította. Elmondása szerint a cég elektromos járműplatformja egy, az akkumulátor egységet, a hajtásláncot, a felfüggesztést, a fékrendszert és a hűtést egyaránt a kerekek felső pereme alatt "gördeszkaként" egységbe foglaló módon a lehető legoptimálisabb rakodófelületet biztosítja egy szállítójármű számára. A Riviannak nem áll szándékában saját önvezető technológiát kifejlesztenie, ehhez más cégekkel tervez együttműködésre lépni - mondta.

Az Amazon a múlt héten jelentette be, hogy 530 millió dolláros befektetéssel szállt be az önvezető járműtechnológiai fejlesztéssel foglalkozó Aurora Innovation Inc. startup vállalatba. A Rivian működésének pénzügyi fedezetét jelenleg az Abdul Latif Jameel Co. (ALJ) szaúdi autókereskedő cég, valamint a Sumitomo Corp of Americas és a Standard Chartered Bank pénzintézetek befektetései biztosítják.

 

Az oldal fő támogatója

 

2023.06.01
2300 háztartásban ment el az áram az ittas sofőr miatt –írta közleményében a Bács-Kiskun Vármegyei....
2023.06.01
Az MG Motor Hungary márkaigazgatói feladatait Szabó Csaba veszi át Markó Zoltántól, aki....
2023.06.01
A BMW 5-ös limuzin nyolcadik generációja minden eddiginél fejlettebb digitális innovációkkal és....
2023.06.01
Pasteiner István csecsemőkorában amikor beszélni kezdett először nem azt mondta, hogy „mama”, hanem....
2023.06.01
Baleset miatt lezárták az M5-ös autópálya Szeged felé vezető oldalát Kecskemét térségében - közölte....
2023.06.01
Tizenegy új elektromos autóbuszt helyeztek forgalomba Zalaegerszegen. ..
2023.06.01
Baleset történt, be is állt a reggeli csúcsban a balatoni sztráda. ..
2023.06.01
A Geely körülbelül 234 millió fontot, azaz körülbelül 269 millió eurónak megfelelő összeget fektet....
2023.05.31
Döbbenetes pillanatok.   ..
2023.05.31
Büntetőeljárás is indult az ellen a motorkerékpáros ellen, aki szabálysértéssel hívta fel magára az....