Orosz autógyártás

Olcsó elektromos népautót dobnak piacra az oroszok

2020.11.29.

A Szentpétervári Műszaki Egyetem kutatóinak és a Kamaz gyár mérnökeinek közös projektjeként kifejlesztették az első orosz gyártmányú, tömeggyártásra alkalmas elektromos crossovert. A modellt 2021-ben Kama-1 néven hozzák forgalomba az orosz piacon, hozzávetőlegesen 1 millió rubeles (kb. 4 millió forintos) áron – írja az avtonovostidnya.ru orosz autós szakportál.

„A kompakt crossover 3,4 m hosszú, 1,7 m széles lesz. Az autót négy üléssel és csomagtérrel terveztük. A Kama-1 kifejezetten népautó, tömeggyártásra fejlesztetve”- közölte Oleg Kljavin, a CompMechLab Mérnöki Központ vezető tervezője.

Az új elektromos gépkocsi 33 kW-os akkumulátorral rendelkezik, és egy feltöltéssel 250 km-t lesz képes megtenni városi forgalomban, 300 kilométert pedig autópályán. Az akkumulátort 20 perc alatt kb 70-80% -ra lehet majd feltölteni.

Az új elektromos crossover sebességét tekintve alig marad el a hagyományos benzinmotoros autóktól. A Kama-1 a hivatalos bejelentés szerint 3 másodperc gyorsul majd 60 km/h-ra, a maximális sebesség pedig eléri a 150 km/h-t.

Az utolsó tesztek december elején zajlanak majd. A jármű hivatalos bemutatójára egy moszkvai prezentáci akalmával kerül sor december 10–11-én.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.16
15 milliónál több közönségszavazat a döntősökre. ..
2026.05.16
Az FIA elárulta, mikor véget érhet véget a hibrid korszak, és mikor térnek vissza a könnyebb és....
2026.05.16
Ha az új törvény július 1-jén hatályba lép, az amerikai rendőrök hamarosan bírságokat szabhatnak ki....
2026.05.16
A Magyar Elektromobilitási és Technológiai Egyesület a fővárosi rendelet módosítását javasolja. ..
2026.05.16
A brit királyi család autóit emlegetve a legtöbbeknek nem modern SUV-ok vagy elektromos modellek....
2026.05.16
Lezárult a BMW Group Gyár Debrecen duális szakképzési programjának idei kiválasztási folyamata: a....
2026.05.16
Egy hatalmas túrakupé tanulmánnyal jelentkeztek, amely gyártásba is kerülhet. ..
2026.05.16
Közlekedésre alkalmatlan Daewoo Ticóval akart menekülni a rendőrök elől egy 15 éves sofőr. Számos....
2026.05.16
Ola Källenius, a cég vezérigazgatója a The Wall Street Journalnak közölte: Európának ki kell....
2026.05.16
Döbbenetes felvételt tett közzé a Bpiautósok egy opeles viselkedéséről. ..