Magyar Közút Nonprofit Zrt.

Elindult a Magyar Közút Álomút rajzpályázatának közönségszavazása

2022.02.25.

35 kiemelkedő, közutas témájú gyerekrajzra szavazhatunk tegnaptól a Magyar Közút Nonprofit Zrt. hivatalos Facebook oldalán, elindult ugyanis a társaság népszerű Álomút című rajzpályázatának közönségszavazása. Az idei pályázatra pontosan 2600 rajz érkezett, melyből az egyes kategóriák győzteseit már kiválasztotta a zsűri, a közönségdíj kiosztása azonban még hátra van. A szavazatokat 2022. március 1. 15 óráig várják a szervezők.

Tavaly év végén hirdette meg Álomút című országos gyermekrajzpályázatát a Magyar Közút Nonprofit Zrt. általános iskolás gyerekeknek. Az elmúlt években számos gyerek nyertes rajza díszítette már az utakat pásztázó útellenőri autók oldalát és rengeteg díjazott osztály szerzett felejthetetlen élményt a társaság interaktív kiskőrösi Úttörténeti Múzeumában. A közönségdíjhoz kapcsolódó szavazást pedig a mai napon elindította a társaság a hivatalos Facebook oldalán. Érvényes szavazatnak az egyes képekhez tartozó „tetszik”, „imádom” és „ölelés” emotikonok számítanak majd. A szavazás itt érhető el: https://www.facebook.com/MagyarKozut/posts/6986206274784674.

A kategória- és a közönségszavazás győztesei egy-egy osztálykirándulást nyernek a társaság kiskőrösi Úttörténeti Múzeumába, Közép-Európa legnagyobb úttörténeti gyűjteményébe. A nyertesek osztálytársaikkal együtt busszal utazhatnak Kiskőrösre, ahol a gyerekek interaktív formában ismerkedhetnek meg az útépítés történetével az ókortól kezdve a legmodernebb „szupersztrádákig”, illetve az útépítéshez kapcsolódó gépekkel, eszközökkel. A kiskőrösi Kőrösszolg Nonprofit Kft. felajánlásából a nyertes osztályok az osztálykirándulás alkalmával díjmentesen megtekinthetik Petőfi Sándor szülőházát is és részt vehetnek egy izgalmas kalandozáson a János Vitéz Látogatóközpontban, illetve egy várostörténeti sétán.

Az osztálykiránduláson kívül a győztesek művei egy éven keresztül láthatóak lesznek a társaság útellenőri autóin, illetve 150 darab 10.000 forint értékű ajándékutalvány is gazdára talál. A társaság díjazza a gyerekeket felkészítő pedagógusokat is. A kategóriák győzteseit a társaság a pályázati adatlapjaikon megadott elérhetőségeken fogja értesíteni.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.04
2025 folyamán 16 esetben jelentettek Burgenlandban Geisterfahrer-t, azaz az úton rossz irányba....
2026.02.03
A BMW Group regensburgi gyára rekordot jelentő termelési volumennel ünnepli fennállása negyvenedik....
2026.02.03
Messze túljegyezték a cseh hadigyártó CSG csoport január végi részvénykibocsátását az amszterdami....
2026.02.03
Kína 2027. január 1-jétől betiltja a rejtett, elektronikus működtetésű autókilincsek alkalmazását a....
2026.02.03
Csodákra képes egy porszívógyártó, ha átnyargal az autóiparba: olyan autót alkot, amely....
2026.02.03
A vezetéstől kétszer eltiltott ittas sofőrt igazoltattak a szekszárdi egyenruhások – írta a Tolna....
2026.02.03
2025-ben érkezett az egykori Renault 5 újkori, ezúttal csakis elektromos utódja. Alighogy jött,....
2026.02.03
A Sant’Agata Bolognese-i márka folytatja növekedését: 2025-ben történelmi rekordot ért el 10.747....
2026.02.03
A roncsot kerülgette mindenki, de csak egy autós állt meg segíteni. ..
2026.02.03
Januárban 33,5 százalékkal kevesebb személygépkocsit helyeztek forgalomba Romániában, mint egy....