közlekedésbiztonság

Elrettentő Lamborghini-gyorshajtás a rendőrségi tájékoztatón

2025.03.24.

Továbbra is a gyorshajtás a közúti balesetek egyik legfőbb oka - jelentette ki a Budapesti-Rendőr-főkapitányság (BRFK) közlekedésrendészeti főosztályának vezetője hétfőn Budapesten. A tájékoztatón egy kirívóan negatív példát is bemutattak.

Léránt Krisztián a Rendőrségi Igazgatási Központban tartott sajtótájékoztatóján elmondta, hogy míg 2019-ben több mint 3800 súlyos, illetve halálos közúti baleset történt a fővárosban, addig ez a szám 2024-re mintegy 2900-ra, vagyis harmadával csökkent.

Az alezredes elmondta, hogy elsősorban a sebességtúllépésekre, a gyorshajtásra fókuszáltak, ennek megfelelően a Fővárosi Önkormányzattal együttműködésben helyeztek el sebességmérőket, traffiboxokat. Újdonságként említette, hogy a rendőrség már mozgó járművekből is készít felvételeket a gyorshajtókról.

Az intézkedéseknek, az ellenőrzéseknek is köszönhetően a novemberi csaknem 53 ezer sebességtúllépés februárra kevesebb mint a felére csökkent - ismertette a főosztályvezető, hozzáfűzve, hogy ezek az adatok mind a főváros által elhelyezett mérőeszközök felvételein alapulnak.

Léránt Krisztián szólt arról is, hogy szigorúan fellépnek az illegális gyorsulási versenyek résztvevőivel szemben: az elmúlt időszakban 202 ember ellen indult eljárás, 93-an a gépjárművük engedély nélküli átalakításával követtek el szabálysértést.

Az ellenőrzések folytatódnak, mert a budapesti közút nem versenypálya - fogalmazott a főosztályvezető.

Az alezredes a közúti balesetek másik okaként az ittas, vagy bódult állapotban történő járművezetést említette. Tájékoztatása szerint ezek ellen is szigorúan fellép a rendőrség, így ma Budapesten bárhol, bármikor, bárki belefuthat alkoholszondás ellenőrzésébe.

A BRFK munkatársai a sajtótájékoztatón bemutattak egy, a közelmúltban a Szentendrei úton történt gyorshajtásról készült felvételt, amelyen egy Lamborghini személyautó a megengedett 70 kilométer per órás sebességet majdnem kétszeresen túllépve 140-nel közlekedett. A BRFK szóvivője, Csécsi Soma az esetről elmondta, hogy a szabálysértő sofőr 140 ezer forintos bírságot kapott.

A szóvivő is megerősítette, hogy az ellenőrzések folytatódnak, egyben a közlekedés valamennyi résztvevőjének együttműködését kérte.

MTI

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.11.09
A Bridgestone-t a neves német Auto Bild magazin 2025-ben „Az év gyártója” díjával tüntette ki,....
2025.11.09
A helyszínen életét vesztette az áldozat – közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság. ..
2025.11.09
Mindenki ismeri a mozgáskorlátozott parkolóhelyet, de csak kevesen vannak tisztában a pontos....
2025.11.09
A Daimler Truck Holding AG német haszongépjármű-gyártó adózás utáni nyeresége 27 százalékkal,....
2025.11.09
Szalagkorlátnak hajtott egy kisbusz vasárnap reggel az M1-es autópálya Budapest felé vezető oldalán....
2025.11.09
Az ÖAMTC (Osztrák Autóklub) felmérése szerint a gyalogosok 71 százaléka alig látható sötétben a....
2025.11.08
Az összetettben élen álló brit versenyző nyerte a Forma-1-es Brazil Nagydíj szombati időmérő....
2025.11.08
Szombaton a vb-címért is küzdő toyotás riválisok hét nehéz aszfaltos gyorsaságin keresztül....
2025.11.08
Mínusz 40 fok, több áram, kevesebb alkohol és AEBS. ..
2025.11.08
Mit tartanak fontosnak a vásárlók, amikor egy új autóra pipálják be a konfigurátor opcióit? ..