Stuttgart

Ennyit keresett a Mercedes vezérigazgatója 2021-ben

2022.03.12.

Ola Källenius több pénzt keresett 2021-ben, mint az előző évben. A csoport részvényesei is örülhetnek – írja az automobilwoche.de

 

Ola Källenius: A Mercedes főnöke több pénzt keresett 2021-ben. (Fotó: Mercedes-Benz)

A Mercedes-Benz főnöke, Ola Källenius több pénzt keresett 2021-ben az autógyártó jó üzletének köszönhetően. A teljes javadalmazás 6,14 millió euró volt az előző év azonos időszakának 5,87 millió eurója után – derül ki a Stuttgartban pénteken közzétett javadalmazási jelentésből.

A chipválság ellenére a Mercedes-Benz kibővítette üzletét, és jóval többet keresett. A tavaly még Daimler néven forgalmazó cégcsoport nettó nyeresége 23 milliárd euró volt. Részben az értékelési hatásoknak köszönhetően ez körülbelül hatszor annyi volt, mint korábban.

„2021 a felfordulás éve volt a Mercedes-Benz számára” – mondta a vezérigazgató, utalva a Daimler Trucks nagy teherautó-üzletágának decemberi kiválására. A tekintélyes autórészleg, amely a luxusra és a megtérülésre épít, most a Mercedes-Benznél van.

A nyereség megugrásának köszönhetően az autógyártó részvényenként 5 euróra emeli a részvényesek osztalékát a korábbi 1,35 euró után. A visszaeső autóeladások ellenére az eladások kilenc százalékkal 168 milliárd euróra nőttek.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.23
Hiába a szűnni nem akaró suv-mánia, az e-autók térhódítása, mégis a jó öreg benzines-dízeles Skoda....
2026.05.23
A zászlósjajó, két hónapja Magyarországon is elérhető Geely márkán túl egyebek mellett a Volvo,....
2026.05.23
Év végén debütál a robusztus-avantgárd modell.   ..
2026.05.23
Az autóipar tele van legendákkal elpusztíthatatlan Toyotákról, de néha felbukkan egy történet,....
2026.05.23
 A modális megoszlást évente használják a bécsi mobilitási viselkedés dokumentálására. Míg a....
2026.05.23
Szenzációs magyar sikerrel zárult a horvátországi Kastelában rendezett nyílt ILCA 6 kontinensviadal....
2026.05.23
Egy kétségbeesett édesanya rohant be a csetneki (Štítnik) rendőrőrsre Szlovákiában, miután 22....
2026.05.23
A Bridgestone prémium gumiabroncsokat és a fenntartható mobilitási megoldásokat fejlesztő vállalat....
2026.05.23
Egy új korszak GTI-je: Ötven évvel az első GTI bemutatkozása után a Volkswagen most bemutatja az....
2026.05.23
A német autógyártóknak a 2026-os év jelentős értékesítési visszaeséssel kezdődött. Mind a BMW, mind....