Volvo Cars

Erősebb negyedévet zárt a Volvo

2018.05.15.

A Volvo Cars közzétette pénzügyi jelentését a 2018-as év első negyedévére vonatkozóan. Az eladott autók száma 14,1%-kal növekedett, ez összesen 147 407 modellt jelent. A működési eredmény (+3,6%) és a bevétel (+18,9%) tekintetében is előrébb lépet a kínai tulajdonú, svéd gyártó az előző év azonos időszakához képest.

A 2018-as esztendőre bővülő eladásokra számítanak világszerte a prémium autók kategóriájában. Az idei évben nagy szerepet kap az Év Autója díjnyertes XC40, amely igen sikeresen indított a luxus kompakt SUV-ok piacán. A profit mértékére befolyást gyakorol az erős marketingtevékenység, a kutatásfejlesztés és a digitalizáció.

A modellek tekintetében részletesebb negyedéves jelentés itt tekinthető meg.

A Volvo Car Groupról

A Volvo 1927-ben született meg. Mára az egyik legismertebb és legnagyobb elismerésnek örvendő márkának számít a világban. 2017-ben 571 577 modellje kelt el nagyjából 100 országban. A Volvo Cars-t 1999-ben az amerikai Ford Motor Company, majd 2010-ben a kínai Geely Holding vásárolta meg.

A 2017-es decemberi adatok alapján a Volvónak majdnem 38 ezer alkalmazottja van világszerte.

A Volvo Cars központi irodája, termékfejlesztő részlege, marketing és adminisztrációs osztálya Göteborgban, Svédországban található. A kínai központ Sanghajba került. A gyártás Göteborgban, Gentben, Chengduban és Daqingban zajlik, míg a motorokat Skövdében és Zhangjiakou-ban, a karosszéria elemeket pedig Olofströmban állítják elő.

Forrás: 
media.volvocars.com

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.29
Padlólemezen ugyan nem, de kulcsfontosságú komponenseken akár osztozhat egymással a két....
2026.03.29
Háromféle felépítmény, minden fontos funkció alapáras. A vadonatúj Transit City leegyszerűsíti az....
2026.03.29
Hatalmas műsorral debütált hazánkban a Geely első modellpárosa, amikbe végre beülhettünk, és a....
2026.03.29
Baleset miatt teljes szélességben lezárták az M3-as autópályát Folyás térségében a 178-as....
2026.03.29
A BMW márka jövőbeli modellpalettájának új formanyelvét és technológiai innovációit felvonultató....
2026.03.29
Senkinek nem kell visszautalnia az informatikai hiba miatt tévesen kifizetett késési biztosítást -....
2026.03.29
A rendőrség 24 órás sebességellenőrzést tart a lakosság által javasolt helyszíneken – írta a police....
2026.03.29
A biztonságos gyerekülés kiválasztásán kívül a helyes használat legalább annyira fontos, Tóbiás és....
2026.03.29
A Geely STARRAY EM-i néhány hete a sarrkörön, extrém körülmények között is bizonyította 1000....
2026.03.29
Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes 19 éves versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Japán Nagydíjat....