Das WeltAuto
„Bár a használtimport dinamikája mérséklődött áprilisban, de a piac továbbra is egyértelműen bővülő pályán mozog és várhatóan ez a jövőben sem lesz másképp. A korábbi tapasztalatok alapján a hazai fizetőeszköz erősödése ugyanis gázt ad a használtautó importnak és ez a fajta bővülés várhatóan a következő hónapokra fog leginkább kihatni. Az importtal foglalkozó kereskedők ugyanis olcsóbban tudják beszerezni készletüket külföldről és a zömében a szállításból adódó járulékos költségeik is alacsonyabbak az erős forintnak köszönhetően” – mondta Tóth Péter.
A Das WeltAuto Centrum Budaörs értékesítési igazgatója, aki szerint, hogy ezt a fajta árfolyamból adódó előnyt mennyire tudják kihasználni, az a hazai kínálat árszintjétől is függ. A fiatal használtautók piacát például nagyban befolyásolja az új autók árképzése.

A használtimportot továbbra is a Volkswagen vezeti, messze megelőzve a Fordot, az Opelt és az Audit, és ez tapasztalható a négyhavi, valamint az áprilisi kimutatásban egyaránt.
A múlt hónapban ugyanakkor az Audi után az ötödik helyen már nem a Toyotát láttuk, hanem a helyére fellépett Hyundait, ugyanakkor a BMW feljött a hetedik helyre a Mercedes elé, amely így nyolcadik lett.
Érdemes megjegyezni ugyanakkor, hogy a tíz legkelendőbb márka közé ugyan nem került fel a Tesla, de mind a harmadévben, mind a múlt hónapban stabilan tartotta a 11. helyet.
Tóth Péter úgy látja, hogy a használtpiacra érkező márkák mennyiségi adatai alapján elmondható, hogy a kereslet továbbra is erősen koncentrálódik a jól ismert, megbízható tömegmodellekre, miközben a felső-középkategória és a SUV szegmensek is stabilan tartják pozíciójukat.
A használtimport kedvenc modelljei április végéig
VOLKSWAGEN GOLF 1448
VOLKSWAGEN PASSAT 1313
FORD FOCUS 1192
TESLA MODEL 3 885
ŠKODA OCTAVIA 846
OPEL CORSA 808
FORD FIESTA 625
KIA CEED 618
AUDI A4 LIMOUSINE 613
OPEL ASTRA J 610
Forrás: Data House
A legfeljebb 3,5 tonna össztömegű használt kishaszonjárművek behozatala is visszaesett kissé a múlt hónapban: amíg márciusban 994 kapott magyar rendszámot, addig áprilisban csupán 894, ám a 3529 darabos négyhavi összesítés még így is 11,9 százalékkal haladja meg a tavalyi azonos időszakában elértet.
