baleset

Felborult autó, sérültek, mentőhelikopter és teljes sztrádazár a péntek délutáni csúcsban

2023.07.28.

Felborult autó miatt zárták le a Budapest felé vezető oldalát az M5-ös autópályának Lajosmizse térségében - közölte a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság. Nem sokkal később az M1-es is le kellett zárni Győrnél.

Dabis Krisztina elmondta: az M5-ös autópálya 59-es kilométerénél felborult autóban négyen megsérültek, közülük két embert mentőhelikopter visz kórházba. A mentési munkák idejére a sztráda szakaszát lezárták. 

A Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság a honlapján azt írta: a kecskeméti hivatásos és a lajosmizsei önkormányzati tűzoltók egy embert feszítővágó segítségével emeltek ki a járműből.

Aki teheti, a 67-es jelű Cegléd/Lajosmizse csomópontnál térjen le az 5-ös főútra, majd visszatérni Örkénynél tudnak az autópályára - írta az utinform.hu.

Frissítés:

Baleset történt az M1-es autópálya 123-as kilométerénél, a Hegyeshalom felé vezető oldalon pénteken kora délután - közölte a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu-n. Azt írták, hogy Győr külterületén egy nyerges vontató a szalagkorlátnak ütközött, és mindkét forgalmi sávot elállja. A rendőrök a műszaki mentés és a szemle idejére a sztrádát lezárták és forgalmat a 82-es főútra terelik.

A katasztrófavédelem azt közölte a honlapján, hogy a balesetben a kamion egyik üzemanyagtartálya megsérült, nagy mennyiségű gázolaj folyt ki az úttestre, felitatásához a közútkezelő segítségét kérték.

Kérjük, vezessenek óvatosan!

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.06
A CATL és a Changan Automobile a világ első, sorozatgyártásra szánt, nátriumion-akkumulátorral....
2026.02.06
Miért mondják ránk emberekre, hogy kíváncsi természetűek vagyunk? Nos, a mai napig keressük az örök....
2026.02.06
A Nagykátai Járási Ügyészség több rendbeli minősített lopás bűntette és más bűncselekmények miatt....
2026.02.06
A tavalyi magyar Rally2 bajnokság győztese, a győri származású Faltusz Dávid a 2026-os idényt már a....
2026.02.06
A Toyota prémiummárkája története legjobb eladási eredményét produkálta 2025-ben, és a dinamikus....
2026.02.06
A rendőrség 2026. február 9–15. között Magyarország teljes területén közúti ellenőrzést tart - írja....
2026.02.06
Az Év Magyar Autója verseny 2026-os idényébe nevezett Toyota Aygo X hibrid technológiájának ....
2026.02.06
Februárban sokan hagyják autójukat a budapesti repülőtér környéki parkolókban meleg éghajlatú úti....
2026.02.06
A jelentős üzemanyagmegtakarítás, illetve a szervizelési-karbantartási kiadások komoly csökkentése....
2026.02.06
2026. februárjában a Subaru Corporation megkezdte az akkumulátoros elektromos autók (BEV-k)....