veszélyek a közelekedésben

Felfüggesztett börtönre ítélték az M3-as autópályán a forgalommal szemben vezető autóst

2015.11.13.

Jogerősen hat hónap - végrehajtásában egy évre felfüggesztett - börtönbüntetésre ítélte a Nyíregyházi Járásbíróság azt az autóst, aki még októberben a forgalommal szemben haladva okozott balesetet az M3-as autópálya szabolcsi szakaszán - közölte a Nyíregyházi Törvényszék sajtószóvivője tegnap az MTI-vel.

Toma Attila elmondta, a bíróság közúti veszélyeztetés bűntettében találta bűnösnek a vádlottat, akit mellékbüntetésként egy évre a közúti járművezetéstől is eltiltott. A megállapított tényállás szerint a vádlott október 27-én az M3-as autópályán közlekedett Budapest irányából Vásárosnamény irányába, amikor a 233-as kilométerszelvénynél túlhajtott azon a lehajtón, ahol le akart térni a sztrádáról. Az idős férfi megfordult, és a forgalommal szemben, a menetirány szerinti jobb oldal belső forgalmi sávjában visszafelé kezdett el autózni.

Az ezzel egy időben, a belső sávban szabályosan haladó Audi sofőrje megpróbált lehúzódni a szabálytalankodó autós elől, de a két autó ütközését már nem tudta elkerülni - ismertette a szóvivő. A balesetben senki sem sérült meg. Az ítélet jogerős.

Forrás: MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.09
Szegeden már nem egyszerűen egy új autógyár épül, hanem az európai autóipar erőviszonyai....
2026.05.09
A jövőben a Cupra csakis szürkés színeket fog használni modelljei fényezéséhez. ..
2026.05.09
Tragikus kimenetelű közlekedési baleset történt csütörtökre virradó éjszaka a D1-es autópályán....
2026.05.09
A Chevrolet néhány évvel ezelőtt végleg búcsút intett a Sonicként ismert kompakt modellnek,....
2026.05.09
Május 18-21. között rendezik meg az Európai Bizottság, a Magyar Közút és nemzetközi szervezetek....
2026.05.09
A Mol-csoport tisztított, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) 205,1....
2026.05.09
A Toyota francia pilótája a Hyundai francia pilótájától vette át a vezetést délután, miután az....
2026.05.09
A túraautó-világsorozat, hivatalos nevén a FIA TCR World Tour új idényét május 9-től kizárólag a....
2026.05.09
Nyolc személykocsi karambolozott az M7-es autópálya 58-as kilométerénél, Székesfehérvár térségében....
2026.05.09
Az Európai Bizottság előzetes adatai szerint 2025-ben 3 százalékkal csökkent a halálos közúti....