repülés

Felszállt a Honda első repülője

2014.07.08.

Az első szériagyártású Honda Jet sikeresen teljesítette az első repülését.

Már korábban is írtunk a Honda sugárhajtású repülőjéről, amelyről azt állítja a gyártója, hogy a leggyorsabb, legcsendesebb, legmagasabban repülni képes, és legcsendesebb repülő a saját kategóriájában.

A Honda Jet az első repülését a Piedmont Triad Nemzetközi repülőtérről hajtotta végre, és 84 percet töltött a levegőben. Egészen 15500 láb magasságig felment, és közben elérte a 640 km/órás sebességet. A repülés alatt a személyzet tesztelhette az elektronikát, a gép kezelhetőségét és számos rendszert.

A Honda Jet különlegessége, hogy a hajtómű a szárnyak tetején található, ami azért előnyös, mert így kisebb a légellenállás, és ennek következtében a fogyasztás is. A két Honda HF120 hajtómű elméletileg 772 km/órás végsebességet és 43 ezer láb magasságban történő repülést tesz lehetővé. Öt utas tartózkodhat a fedélzeten a személyzeten kívül, a gép 2170 kilométert tehet meg egy tank üzemanyaggal.

 

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.18
A jelenlegi autóipari környezetben már semmilyen kusza összefonódáson nem kell meglepődni. ..
2026.01.18
A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a....
2026.01.18
A Ford EV osztályának vezetője szerint úgy lehet legyőzni a kínaiakat ár kérdésében, hogy a....
2026.01.18
A hat vadonatúj Hilux nyers tempója megfelelő volt, de a csapat legjobbja, a kalandos versenyt futó....
2026.01.18
Megnyitotta ezredik útvonalát a Wizz Air, a légitársaság jelenleg 200 célállomást köt össze több....
2026.01.18
2025 végén a Chery TIGGO7 megszerezte az ötcsillagos biztonsági értékelést- a legmagasabb....
2026.01.18
A BMW M GmbH sorozatban tizennegyedik rekord évét zárta: a teljesítményre optimalizált modelleket....
2026.01.18
Hosszú évek után újra lehet korcsolyázni a Balaton jegén, Tóbiás és Balambér kalandjában mutatjuk a....
2026.01.18
Forgalomkorlátozást és más, rendkívüli intézkedéseket vezetett be Szarajevó vasárnaptól a sűrű....
2026.01.18
A meteorológiai előrejelzések alapján vasárnap estétől újra extrém hideg, akár -15, -20 Celsius-fok....