Olaszország

Firenze a fenntartható mobilitás éllovasa Itáliában

2021.12.16.

Az olasz nagyvárosok közül Firenze került a fenntartható mobilitás képzeletbeli dobogójának tetejére. A közép-olaszországi várost az északi Milánó és Torino követi. A negyedik helyen Parma, az ötödiken pedig Bologna következik – írja az ANSA olasz hírügynökség.

Róma csak a tizenötödik helyen áll. A leginkább „fenntarthatatlan” három város a dél-olaszországi Catania, Campobasso és Siracusa.

Ez derül ki a 15. Euromobilitási jelentésből, mely 50 olasz város fenntartható mobilitásáról készült.

Az érdekességek közé tartozik, hogy Pratóban van a legtöbb újonnan regisztrált elektromos autó, míg Anconában a gépkocsik közel 25 százaléka LPG-, metán-, hibrid- vagy elektromos meghajtású.

Sajnos az utakon nő a halálozási arány is, a legtöbb halálos balesetet L'Aquilában regisztrálták.

A jelentés nagyra értékeli a városok által bevezetett innovációkat, így az egyre elterjedtebb megosztott mobilitási rendszereket, különös tekintettel a városlakók rendelkezésére álló elektromos autók, robogók és kerékpárok mennyiségére.

A dokumentum elégedetten nyugtázza, hogy Olaszországban egyre szaporodnak a kerékpárutak. Ebben a kategóriában Reggio Emilia tartomány vezet.

Romano Prodi volt olasz miniszterelnök a témában tartott konferencián a biztonságos infrastruktúrák szükségességét hangsúlyozta. „A biztonság problémája tragikusan aktuális. Ha azt akarjuk, hogy a gyerekek rászokjanak a kerékpározásra, akkor nem elsősorban a bicikliket kell gyártanunk, hanem a biztonságos kerékpárutakat kell megépítenünk Olaszország-szerte.”

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.23
Múzeummá és kulturális központtá alakítják az 1908-ban Aradon alapított első magyar autógyár, a....
2026.07.23
Jelentős mennyiségű kéz- és felületfertőtlenítővel támogatta a Lubricants Hungary Kft. a kápolnai....
2026.07.23
A Stellantis előzetes adatai szerint a vállalatcsoport 2026 áprilisa és júniusa között közel 1,6....
2026.07.23
Tizenkét évi börtönbüntetésre ítélték első fokon a múlt héten az olasz autósztráda-társaság volt....
2026.07.23
Márkákon átívelő együttműködés eredményéből született új hőkezelési és akkumulátor vezérlési....
2026.07.23
A Forma-1-es Magyar Nagydíj pénteki napján nevet kapnak az idén 40 éves Hungaroring kanyarjai –....
2026.07.23
312 ezer forintról szóló csekket fog kapni az a két sofőr, aki belterületen 50 helyett 117, illetve....
2026.07.22
Hiába a legek autója, eddig nem mehetett közútra, nagyobb hasmagasságával már rendszámot is kaphat....
2026.07.22
A világ leginkább globális kínai autógyártója, a Geely a Sziget Fesztiválon építi tovább hazai....
2026.07.22
Az új elektromos SUV-t eredetileg az év végére tervezték forgalomba hozni, de egy nyolchetes....