Ford Explorer

A Ford a Tesla nyomába ered

2021.11.21.

A Ford 24 hónap alatt meg akarja duplázni elektromosautó-termelését – írja a legnépszerűbb olasz autós magazin internetes kiadása, a quattroruote.it.

A Ford azt tervezi, hogy két éven belül megduplázza az elektromos járművek éves gyártási kapacitását, és így a Tesla mögött a második legnagyobb amerikai villanyautó-gyártó lesz. A kitűzött célt Jim Farley vezérigazgató jelentette be Twitter-fiókjában.

"Azt tervezzük, hogy 2023 végéig évente 600 000 elektromos járművet állítunk elő világszerte, ami a kétszerese az eredetileg tervezettnek" - írta az ügyvezető. Közölte: „Az új mérföldkövet még a Tennesse-ben épülő új gyártókomplexum, a Blue Oval City üzembe helyezése előtt el fogjuk érni.”

 „Célunk, hogy a következő két éven belül a második legnagyobb elektromos járművek gyártójává lépjünk elő, az elektromos járművek és akkumulátorok gyártásába történő hatalmas beruházásainknak köszönhetően” – folytatta Farley. „Ambíciónk az, hogy a világ legnagyobb elektromos járműgyártójává legyünk”.

A Ford jelentős növekedési potenciált lát a 2024 után érkező új elektromos modellekben, mindenekelőtt az Explorer és az Aviator crossover elektromos változataiban.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.15
A sajnos gyakran előforduló fékezős bosszúállás számtalan veszélyt hordoz. ..
2026.02.15
A magyar motorizáció történetében érdekes lábjegyzet az 1950-es évek közepén felmerült ötlet:....
2026.02.15
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Jogos. ..
2026.02.15
A német prémiumgyártó új vezérigazgatója a Müncheni Autószalonon ismerte be, hogy az A4 átnevezése....
2026.02.15
Két nap alatt 130-szor intézkedtek a jogosulatlan használókkal szemben. ..
2026.02.15
A hétszeres Eb-győztes sportolóról mára minden túlzás nélkül kijelenthető, hogy ő minden idők....
2026.02.15
A Vantage Roadstert vezető férfi áldozata egy buszmegállóban várakozó idős nő volt, aki belehalt a....
2026.02.15
A meteorológiai előrejelzések szerint a Dunántúlon és az északkeleti országrészben viharos szél....
2026.02.15
Elfyn Evans 13,3 másodperces előnnyel várhatja a vasárnapi záró napot, az első négy helyen csak....
2026.02.15
A magyar fővárosban éves szinten öt órával álltak többet a dugóban az autósok 2025-ben, mint egy....