abroncs

Gönyűre hozza linzi galvanizáló üzemét a Wuppermann

2014.06.02.

Nem sokkal azután, hogy Budapesten aláírták a Győr-Gönyű kikötő földhasználati szerződését, Kara Ákos miniszteri biztos a helyszínen is felvázolta a közel negyven milliárdos fejlesztés részleteit.

- A tervezettel szemben nem százhúsz, hanem kétszáz új munkahelyet hoz létre a gönyűi kikötőben a német családi tulajdonban levő Wuppermann-csoport, amely Linzből Győrbe telepíti galvanizáló üzemét – mondta el a kikötőben Kara Ákos győri országgyűlési képviselő, a fejlesztés miniszteri biztosa. Ennek értéke körülbelül harminc milliárd forint.

Emellett az állam is végrehajt egy nyolc milliárd forintos fejlesztést. Ez kiterjed új hajóállások megteremtésére, új partfalszakaszok kialakítására, továbbá fejlesztésre kerül a vasúti és közúti infrastruktúra is.

Az Audi közelsége felpörgetheti a kikötő fejlődését is.

- Ennél is nagyobb előny, hogy a 2004 és 2006 közötti átgondolatlan fejlesztések miatt Magyarországnak nyolc milliárd forintot kellett volna visszafizetni az uniónak, ám ha most új erőre kap a fejlesztés, akkor komoly esély kínálkozik arra, hogy a visszafizetés elkerülhető lesz – mondta el Kara Ákos, aki köszöntet mondott Borkai Zsolt győri és Major Gábor gönyűi polgármestereknek azért, hogy támogatják a beruházásokat.

Kara Ákos úgy vélekedett, az állami fejlesztésekkel 2015 végére végezhetnek, az új üzem pedig 2016 nyár elején kezdheti meg a termelést a kikötőben, amely a fejlesztésnek köszönthetően további beruházókat vonzhat a térségbe.

A linzi galvanizáló üzem Győrbe telepítése azt jelenti, hogy a Wuppermann-csoport egy vadonatúj gyárat épít fel a kikötőben és vadonatúj gépsorokat is telepít. A csoport tulajdonos-elnöke, Wuppermann úr korábban járt már a megyei önkormányzatnál. Kara Ákos miniszteri biztosnak a terve, hogy a közeljövőben elhívja Győrbe és Gönyűre.

- Ez a hatalmas beruházás nem jöhetett volna létre Borkai Zsolt győri és Major Gábor gönyűi polgármester támogatása nélkül, biztos vagyok abban, hogy e két önkormányzat segítő támogatásával határidőre végezhetünk a munkákkal és térség fejlődése újabb lendületet kap – vélekedett Kara Ákos a kikötőben tartott sajtótájékoztatón.

Major Gábor gönyűi polgármester pedig azt hangsúlyozta, egy ilyen óriási beruházás a helyi vállalkozások számára is megbízásokat hozhat, legyenek azok a vendéglátásban vagy éppen az iparban érdekeltek.

 

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.04.08
Az állami szavazáson átment a kérés, és a kongresszus is megszavazta. Már csak a Szövetségi....
2026.04.08
Hat év után először gurulnak Forma–1-es autók a Nürburgring aszfaltjára. A jövő héten a listavezető....
2026.04.08
Taxikat ellenőriztek március végén Budapest belvárosában, az akcióban több súlyos visszaélést is....
2026.04.07
A Leapmotor, miután 2025 végén bemutatta a tisztán elektromos B10 kompakt SUV-t, most tovább bővíti....
2026.04.07
Nem minden autó született arra, hogy sorozatgyártsák. ..
2026.04.07
A rendőrök a Lajta pihenőben vonták ki a forgalomból a Budapest felé haladó szabályszegőt – közölte....
2026.04.07
A CATL ötven százalékos részesedést ért el a kínai akkumulátorgyártó piacon az idei év első....
2026.04.07
A rendőrök csütörtök estétől kedd reggelig 75 ittas vezetőt szűrtek ki a forgalomból - közölte a....
2026.04.07
Húsz év befektetés, szabványosítás és politikai akarat — mégis alig látható eredmény. A BMW és a....
2026.04.07
Többszörös csúcsdöntést hozott az elmúlt hónap a hazai flotta klímabarát megújításában. Márciusban....