Forma-1 Japán Nagydíj

Hamilton a 80. pole pozícióját szerezte meg Japánban

2018.10.06.

A Mercedes brit pilótája nyerte a Forma-1-es Japán Nagydíj szombati, esős időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről.

A 33 éves Hamiltonnak ez az idei nyolcadik, egyben pályafutása 80. pole pozíciója. Hamilton mellől csapattársa, a finn Valtteri Bottas startolhat, míg a harmadik pozícióból Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője vág majd neki a futamnak.

Hamilton összetettbeli egyetlen riválisa, a szintén négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája csak kilencedik lett az időmérőn.

A kvalifikáció harmadik szakaszában elkezdett esni az eső Szuzukában, és bár a Ferrari előbb a félig nedves, félig száraz pályára alkalmas, úgynevezett átmeneti esőgumikat tette fel Vettel autójára, a német versenyző azonnal visszament a boxba száraz aszfaltra alkalmas gumikért, mert nem érezte megfelelőnek az átmeneti abroncsokat. Pechjére, mire visszaért a pályára, újfent eleredt az eső, ezért nem tudott igazán gyors kört teljesíteni.

Hamilton közben már az első körén a leggyorsabb volt, s mivel az esőben már egyik ellenfelének sem volt esélye az övénél jobb időt elérni, percekkel az időmérő edzés leintése előtt biztossá vált, hogy a brit pilótáé lesz a pole pozíció.

A vb-pontversenyben Vettel előtt 50 ponttal vezető Hamiltonnak így hatalmas esélye van arra, hogy Japánban jelentős lépést tegyen az ötödik világbajnoki címének megnyerése felé. Az 53 körös Japán Nagydíj vasárnap - magyar idő szerint – 7:10 órakor kezdődik.

 

A teljes rajtsorrend:

--------------------------

1. sor:

Lewis Hamilton (brit, Mercedes)

Valtteri Bottas (finn, Mercedes)

2. sor:

Max Verstappen (holland, Red Bull)

Kimi Räikkönen (finn, Ferrari)

3. sor:

Romain Grosjean (francia, Haas)

Brendon Hartley (új-zélandi, Toro Rosso)

4. sor:

Pierre Gasly (francia, Toro Rosso)

Esteban Ocon (francia, Force India)

5. sor:

Sebastian Vettel (német, Ferrari)

Sergio Perez (mexikói, Force India)

6. sor:

Charles Leclerc (monacói, Sauber)

Kevin Magnussen (dán, Haas)

7. sor:

Carlos Sainz Jr. (spanyol, Renault)

Lance Stroll (kanadai, Williams)

8. sor:

Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull)

Nico Hülkenberg (német, Renault)

9. sor:

Szergej Szirotkin (orosz, Williams)

Fernando Alonso (spanyol, McLaren)

10.sor:

Stoffel Vandoorne (belga, McLaren)

Marcus Ericsson (svéd, Sauber)

Forrás: 
MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.16
Az idősebbek még emlékezhetnek a napokban 75 éves korában elhunyt walesi énekesnőre, Bonnie Tylerre....
2026.07.15
Mosolyra születtek, hasznosak, divatosak, pedig elődeik 80 évesek.   ..
2026.07.15
Fennmaradtak az első három hónap kedvező folyamatai, így az első félévben összesen 9,7 százalékkal....
2026.07.15
Már most is sokan dicsérik a Hyundai N-es modelljeit, amik elektromosként is valódi vezetési....
2026.07.15
- Benyújtottam a parlamenti mandátumomról történő lemondásomat. Ennek oka, hogy rendkívül....
2026.07.15
Mostanra ért be igazán a BMW kitartó munkája, ami gyakran mindenki másétól eltért (rád nézek i3!).....
2026.07.15
Idén átlagosan 8500 forintos éves díj mellett, alapvetően két biztosító termékei közül választanak....
2026.07.15
- Nem dolgoztam techcégnél, de ha a Szilícium-völgyből egy elektromos furgont kaptunk volna....
2026.07.15
Az első fokon kiszabott kilenc év fegyházbüntetés súlyosítását indítványozta Pécsi Fellebbviteli....
2026.07.15
Nem biztos, hogy sokan tudják a választ arra a kérdésre, hogy melyik most a legnépszerűbb Toyota....